seria poradnikowa, Kanada, 2001, 23 x 30

Wnętrzarski mikser

"Wnętrzarski mikser" to bez wątpienia jeden z najbardziej eksperymentalnych programów o metamorfozach wnętrz, jaki kiedykolwiek powstał. Wszystko za sprawą niewielkich budżetów remontowych, które bynajmniej nie wynikają z braku pieniędzy na produkcję. Twórcy serii chcieli udowodnić, że za małe pieniądze można dokonać wielkich zmian w domu.

W każdym odcinku gospodyni programu, Karen McAloon, odwiedza wraz z ekipami: remontową i telewizyjną inny dom. Razem z jego właścicielami zabiera się do pracy. Pierwszym krokiem jest wyniesienie wszystkich sprzętów z pokoju przeznaczonego do "odnowy". Potem potrzeba trochę farby, kilku trików i zapału do pracy. Cześć mebli wcześniej wyniesionych wraca, ale na nowe miejsce, kolejne elementy wyposażenia czekają w innych pomieszczeniach. Okazuje się, że w każdym domu są meble i przedmioty, którym można podarować "nowe życie", łącząc je jedynie z innymi dodatkami i ustawiając w innym miejscu. Do tego potrzebna jest oczywiście spora dawka pomysłowości i nie mniej krytycyzmu, ale to specjalność Karen.
Karen McAloon od kilkunastu lat zajmuje się projektowaniem wnętrz i terenów zielonych. Uwielbia podróżować, z podróży czerpie inspiracje do pracy. Widzowie Domo znają ją z serii "Odkryj swój styl".

UDOSTĘPNIJ: