Wielkie projekty: Australia 2
seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2012, 10 x 60

Wielkie projekty: Australia 2

Gospodarzem kontynuacji popularnej serii "Wielkie projekty" jest Peter Maddison. Australijski architekt zabiera widzów na place budowy w swoim rodzinnym kraju i pokazuje, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w stworzenie wymarzonego gniazdka. Kamera towarzyszy osobom budującym własne domy w trakcie realizacji wielomiesięcznych i bardzo wymagających przedsięwzięć.

Druga seria programu pokazuje kolejne etapy powstawania niepowtarzalnych i wyjątkowych projektów w Australii. Para z nadmorskiego Brighton ma troje małych dzieci. Zamierza wyremontować dom z lat 60. i zamieszkać w nim na dłużej. Z kolei Michael i Sandy przez dziewięć lat wyjeżdżali w każdy weekend do swojego domku letniskowego, ale teraz decydują się na stałe przenieść za miasto. Anne Potter z Sydney kocha styl retro - w modzie, samochodach, a nawet fryzurach. Chciałaby stworzyć wymarzone wnętrze z dawnych lat, ale brakuje jej doświadczenia, a dodatkowo ma niewiele czasu, bo zajmuje się wychowaniem dzieci.

Projekty domów, które mają być urzeczywistnieniem marzeń inwestorów, wymagają ogromnych nakładów finansowych, a także sporo cierpliwości i determinacji. Wykonawcy muszą pokonać problemy techniczne, które będą się pojawiać na każdym etapie prac, i starać się nie wybierać łatwiejszych rozwiązań, które mogłyby popsuć końcowy efekt.

Peter Maddison - australijski architekt z 25-letnim doświadczeniem, dyrektor Maddison Architects Pty Ltd. Jest autorem projektów zarówno zabudowy mieszkalnej, jak i komercyjnej. Za swoje prace otrzymał wiele nagród, m.in. HIA Victorian Home of the Year 2009 oraz HIA Australian Home of the Year 2010.

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE Wielkie projekty: Australia Wielkie projekty: Australia

Prowadzący

Peter Maddison

Peter Maddison - australijski architekt z 25-letnim doświadczeniem i... więcej »