⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Wielkie projekty

Wielkie projekty

Ta seria w pełni zasługuje na miano kultowej. Kevin McCloud od 20 lat pokazuje najciekawsze i najbardziej ambitne projekty budowlane, realizowane przez prywatnych inwestorów w Wielkiej Brytanii.

Kevin McCloud jest dla Brytyjczyków autorytetem w dziedzinie architektury, budownictwa, wystroju wnętrz i proekologicznych rozwiązań. Od przeszło dwóch dekad prowadzi serię dokumentalną „Wielkie projekty”. Jeździ po całych Wyspach i prezentuje nietuzinkowe, ambitne, autorskie i często zaskakujące projekty budowlane, realizowane przez osoby prywatne. Pokazuje ludzi mających wizję swojego wymarzonego domu, budowanego od podstaw albo gruntownie remontowanego. Wielokrotnie odwiedza ten sam plac budowy i obserwuje kolejne etapy prac – od wylewania lub osuszania fundamentów po wystrój wnętrz. Dzięki temu widzowie poznają cały proces, od projektu do efektu.

Pokazywane przez Kevina „Wielkie projekty” są bardzo różne. Widzimy budowane od zera, bardzo nowoczesne, minimalistyczne domy, naszpikowane elektroniką i pełne designerskich przedmiotów. Albo zaniedbane, wiekowe zamki, rezydencje, wiejskie domy, stodoły, oberże, wiatraki, fabryki, magazyny, młyny i kuźnie – rewitalizowane zgodnie z zasadami konserwacji zabytków, z dbałością o każdy szczegół. Są też nowatorskie i śmiałe rozwiązania konstrukcyjne i inżynieryjne - takie jak np. pływający dom zakotwiczony na ruchomej platformie. Łączy je jedno – rozmach i wizjonerskie podejście inwestorów oraz na ogół niebagatelne, nawet jak na brytyjskie warunki, budżety. Wiele pokazywanych w programie pomysłów i rozwiązań może być inspiracją dla każdego, kto buduje lub remontuje własny dom.

Serie: