seria lifestyle'owa, Wlk. Brytania, 2014, 65

Wielkie marzenia w małych przestrzeniach

Monty Don jest autorytetem w dziedzinie ogrodnictwa nie tylko w Wielkiej Brytanii. W tej serii pokazuje, jak urządzić i pielęgnować niewielki, przydomowy ogród.

Monty Don, ekspert i pasjonat ogrodnictwa, jest doskonale znany widzom Domo+ z serii takich jak: "Włoskie ogrody Monty'ego Dona" i "Francuskie ogrody Monty'ego Dona. Pokazywał w nich słynne, historyczne ogrody we Włoszech i Francji. Seria "Wielkie marzenia w małych przestrzeniach" ma charakter poradnikowy.

Monty Don radzi właścicielom zaniedbanych lub urządzonych bez pomysłu ogrodów i ogródków, jak stworzyć piękne oazy zieleni. Do każdego zadania podchodzi w indywidualny sposób. Dostosowuje projekt metamorfozy do zastanych warunków, położenia ogrodu, jego nasłonecznienia, oraz możliwości czasowych i finansowych właściciela. Dobiera rośliny i tworzy z nich malownicze kompozycje, które będą cieszyć oko przez cały rok. Osobom zapracowanym wybiera takie gatunki bylin, krzewów i drzew, które nie wymagają dużo pielęgnacji. Udziela wielu praktycznych porad na temat sadzenia roślin, ich podlewania, przycinania, rozmnażania i przesadzania. Zobacz, jak Monty Don przemienia zachwaszczone i przygnębiające miejsca w urokliwe, zielone zakątki. Zainspiruj się i poszerz swoją wiedzę na temat ogrodnictwa!

UDOSTĘPNIJ: