Urządzanie na planie

Urządzanie na planie

Program pokazuje, jak urządza się wnętrza na planie filmowym. Zobacz, jak pracuje scenograf, dekorator wnętrz i rekwizytor.

Program "Urządzanie na planie" wprowadza widzów w świat aranżacji i dekoracji wnętrz filmowych i telewizyjnych. Bohaterami serii są ludzie, którzy na co dzień urządzają wnętrza na potrzeby filmów lub seriali.

W każdym odcinku widzowie zobaczą pracę scenografa, dekoratora wnętrz i rekwizytora na innym planie filmowym, ale i poza nim. Prowadząca program Marta Suchodolska pokazuje różne etapy pracy pionu scenograficznego, zależne od typu produkcji.

Widzowie dowiedzą się, gdzie robią zakupy scenografowie, dekoratorzy i rekwizytorzy. Zobaczą, jak wykorzystuje się nietypowe materiały oraz jak członkowie ekipy filmowej radzą sobie z małymi budżetami. Nieciekawe wnętrza zamieniają się w piękne salony. Bohaterowie serii zdradzą, co ich inspiruje i jak rodziły się najbardziej szalone pomysły wnętrzarskie. Wszystko to okraszone jest ciekawostkami i anegdotami z planów filmowych.

Poruszane w programie tematy są przydatne również dla osób zainteresowanych aranżacją i dekoracją własnych mieszkań i przestrzeni. Widzowie dowiedzą się, jak dobierać kolory, optycznie powiększać wnętrza oraz wykorzystywać i przerabiać to, co już istnieje, a także gdzie kupować ciekawe, nietypowe przedmioty z duszą.

Serie:

Wideo i zdjęcia: