⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Ucieczka na wieś

Ucieczka na wieś

Bohaterami serii są Brytyjczycy, którzy postanowili przeprowadzić się na wieś. Prowadzący pomagają im znaleźć wymarzony dom.

„Ucieczka na wieś” to jedna z ulubionych serii widzów Domo+, pokazujemy ją od początku istnienia stacji. Produkowana jest dla BBC, dotychczas powstało kilkanaście sezonów i realizowane są następne. Co sprawia, że program ten jest tak popularny?

Przede wszystkim przyjemnie się go ogląda, bo pokazuje niezwykłe piękno, różnorodność i spokój brytyjskiej prowincji. Malownicze krajobrazy Anglii, Walii i Szkocji, doskonale zachowane stare miasteczka i wsie, zadbane domy liczące sobie nawet po kilkaset lat, wypieszczone ogrody, sielska atmosfera i szacunek dla tradycji. A do tego umiejętność korzystania ze zdobyczy nowoczesności, mnóstwo lokalnych inicjatyw, ożywione życie towarzyskie, świetne warunki do uprawiania sportu i rekreacji, zdrowa żywność i lokalne specjały. Nic dziwnego, że tak wielu Brytyjczyków postanawia opuścić głośne, zatłoczone miasta i decyduje się na przeprowadzkę na wieś.

W każdym odcinku prezentowana jest jedna rodzina, która chce zmienić miejsce zamieszkania. Na ogół ma już upatrzoną lokalizację – konkretne hrabstwo albo region Wielkiej Brytanii. Prowadzący poznają oczekiwania, marzenia, potrzeby i możliwości finansowe bohaterów. Wielu z nich ma pomysł na prowadzenie jakiejś działalności zarobkowej w nowym miejscu – np. agroturystyki, hodowli zwierząt, warsztatu rzemieślniczego albo pracowni artystycznej. Jedni chcą mieć duży teren wokół domu, inni wolą niewielki, ale zadbany i urządzony ogród. Wielu marzy o domu z historią i duszą, ale są też zwolennicy nowoczesnej architektury. Na brytyjskim rynku nieruchomości można wybierać wśród wielu atrakcyjnych ofert, o ile dysponuje się odpowiednim budżetem.

Bohaterowie każdego z odcinków zobaczą trzy wytypowane dla nich domy. Pojadą je obejrzeć razem z prowadzącymi, którzy oprowadzą ich też po okolicy, opowiedzą o jej specyfice, walorach i słabych punktach. W każdym odcinku będzie też „tajemniczy dom” – propozycja nieruchomości nietypowej i nie do końca zgodnej z oczekiwaniami bohaterów. Tajemniczy dom – np. odrestaurowana stara oberża, stodoła albo wiatrak - może zachwycić albo rozczarować, ale jej obejrzenie zawsze jest ciekawym doświadczeniem i dla bohaterów, i dla widzów.        

Serie: