seria poradnikowa, Polska, 2016, 10 x 30

Twój kawałek ogrodu 3

Balkon, loggia, ogródek na parterze, taras na najwyższym piętrze budynku... Mogą być małe lub duże, w cieniu lub nasłonecznione, z widokiem na park lub opuszczoną fabrykę - wszystkie one są zazwyczaj domowymi namiastkami ogrodów. I nawet z nimi można zdziałać cuda! A jak to zrobić, pokaże Kasia Kusiak w kolejnej autorskiej polskiej produkcji Domo+. Już po raz trzeci!

W programie prezentujemy cały proces metamorfozy, od pierwszego spotkania i rozmowy z właścicielami balkonu, poprzez burzę mózgów, tworzenie projektu, zakupy w centrum ogrodniczym, a skończywszy na pracach remontowych i aranżacyjnych balkonu. Przemiana balkonu jest doskonałym pretekstem do dzielenia się z widzami rozległą wiedzą i udzielania porad dotyczących nie tylko doboru roślin oraz ich dalszej pielęgnacji, ale także innych pomysłów, na przykład na trwałe donice balkonowe czy oryginalne lampiony.

Prowadząca angażuje bohaterów oraz widzów na każdym etapie prac: kiedy pyta o ich potrzeby, prowokuje widzów, aby odpowiedzieli sobie na to pytanie, kiedy wybiera wspólnie rośliny, zachęca widzów, aby także oni wybrali się do centrum ogrodniczego. Wyznaczając właścicielom balkonów konkretne prace i zadania, motywuje do działania także widzów. Program jest utrzymany w dość swobodnej, "domowej" atmosferze, część zdjęć zrealizowano w domu i ogrodzie prowadzących. Uśmiech i pogoda ducha Kasi Kusiak będą się przeplatały z humorem jej męża, Jerzego. Katarzyna Kusiak jest dyplomowanym architektem krajobrazu znanym z programu "Home staging" w Domo+. Nie narzeka na brak pracy. Swoje projekty tworzy w domu, bez pomocy komputera, za to przy wsparciu kochającego męża i w cudownym otoczeniu wiejskiego domu z ogrodem. Jerzy realizuje pomysły Kasi, wyczarowując meble i donice z drewna. Sam zbudował dom, w którym mieszkają. Jego nową pasją są pszczoły.

UDOSTĘPNIJ:

Wideo i zdjęcia: