⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Twój kawałek ogrodu

Twój kawałek ogrodu

Jak urządzić balkon? Jakie rośliny posadzić w pełnym słońcu, a jakie dobrze poradzą sobie w cieniu? Jeśli chcesz urządzić własny kawałek ogrodu, Kasia Kusiak pomoże Ci spełnić to marzenie.

Nawet mieszkając w bloku można mieć własną oazę zieleni. Maleńki i nieustawny balkon może cieszyć oko i być miejscem wypoczynku. Udowadnia to Kasia Kusiak, architektka krajobrazu, w autorskiej serii Domo+  pt. „Twój kawałek ogrodu”.

Prowadząca aranżuje niewielkie przestrzenie balkonów, tarasów i maleńkich ogródków na parterze tak, aby optymalnie wykorzystać każdy skrawek miejsca. Najważniejszy jest odpowiedni dobór roślin - Kasia Kusiak pokazuje, które z nich wytrzymają po południowej stronie, w pełnym słońcu, a które będą ładnie rosły w chłodnym cieniu, po stronie północnej.

Rośliny potrzebują odpowiedniej oprawy – donic, pojemników, pergoli i drabinek. Ich zaprojektowaniem i wykonaniem zajmuje się mąż Kasi, Jerzy. W urządzaniu balkonów ważny jest też dobór mebli i podłogi – muszą być trwałe, odporne na wilgoć i silne nasłonecznienie, a zarazem estetyczne i wygodne. Chodzi przecież o to, żeby wygodnie usiąść wśród swoich roślin i podziwiać widok z balkonu.      

W każdym odcinku programu Kasia i Jerzy aranżują jeden balkon, taras lub ogródek. Angażują ich właścicieli na każdym etapie prac, pytają o ich potrzeby, gusta i oczekiwania, zachęcają do wspólnej pracy nad projektem. Kasia wybiera rośliny, tworzy z nich kompozycje i podpowiada, jak je pielęgnować, by ładnie rosły.

Prowadzący

Katarzyna Kusiak
Katarzyna Kusiak

Katarzyna Kusiak jest dyplomowaną architektką krajobrazu. Na antenie Domo+... więcej »

Serie:

Wideo i zdjęcia: