magazyn, Polska, 2011, 13 x 12

Sztukomaniak

Kochasz sztukę, myślisz może nawet o kupieniu obrazu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Program "Sztukomaniak" powstał specjalnie dla ciebie. Zostań sztukomaniakiem!

Łukasz Radwan w swoim programie "odczaruje" zaklęte rewiry sztuki i udowodni widzom, że wiedza na temat sztuki nie jest wiedzą tajemną, zarezerwowaną tylko dla artystów i krytyków. Doradzi, jak dobierać i wieszać na ścianach obrazy, jak zestawiać dzieła sztuki z innymi przedmiotami we wnętrzu tak, by wydobyć z nich całą urodę, jak dobierać sztukę do wnętrza, jak ją oświetlać, czym się kierować przy wyborze autora, jak inwestować itd. W każdym prowadzący odcinku przedstawi i omówi wybrane kierunki sztuki. Spotka się też z artystami i porozmawia o ich twórczości. W programie znajdą się praktyczne rady, dzięki którym widzowie z łatwością będą mogli odmienić swoje wnętrza i wprowadzić do nich odrobinę artystycznej ekspresji.

Łukasz Radwan - dziennikarz i wieloletni zastępca szefa działu kultury tygodnika "Wprost", promotor sztuki i niewątpliwie ważna postać życia artystycznego w Polsce. Opublikował kilkadziesiąt artykułów, głównie na temat sztuki i architektury, a niektóre z nich, jak "Wydzielina z artysty", są omawiane na polskich uczelniach artystycznych. Słynna grupa artystyczna The Krasnals namalowała nawet jego portret z cyklu "Whielcy Polacy". W sztuce najbardziej ceni piękno, które bez pełnej harmonii nie może istnieć. Uważa, że sztuka powinna dawać człowiekowi to, co zdążył utracić. Znany z ciętego języka i bezkompromisowych poglądów został nazwany przez oponentów "bulterierem polskiej sztuki", co, jak twierdzi, jest dla niego komplementem, bo porusza się "bez smyczy i kagańca".

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE Sztukomaniak Sztukomaniak

Prowadzący

Łukasz Radwan

Dziennikarz i wieloletni zastępca szefa działu kultury tygodnika "Wprost",... więcej »

Wideo i zdjęcia: