⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Sztukomaniak

Sztukomaniak

Kochasz sztukę, myślisz nawet o kupnie obrazu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Łukasz Radwan przychodzi z pomocą!

Jeśli pociąga cię sztuka i chciałbyś wprowadzić ją do swojego mieszkania, program "Sztukomaniak" powstał specjalnie dla ciebie. Zostań sztukomaniakiem!

Łukasz Radwan  "odczarowuje" zaklęte rewiry sztuki i udowadnia widzom, że wiedza na temat sztuki nie jest zarezerwowana tylko dla artystów i krytyków. Radzi, jak dobierać i eksponować na ścianach obrazy. Jak zestawiać dzieła sztuki z innymi przedmiotami we wnętrzu tak, by wydobyć z nich całą urodę. Jak dobierać sztukę do wnętrza, jak ją oświetlać, jak oprawić obraz, czym się kierować przy wyborze autora, jak inwestować itd.

W każdym prowadzący odcinku przedstawi i omówi wybrane kierunki sztuki. Spotka się też z artystami i porozmawia o ich twórczości. W programie znajdą się praktyczne rady, dzięki którym widzowie z łatwością będą mogli odmienić swoje wnętrza i wprowadzić do nich obrazy i rzeźby. 

Łukasz Radwan - dziennikarz i wieloletni zastępca szefa działu kultury tygodnika "Wprost", promotor sztuki i niewątpliwie ważna postać życia artystycznego w Polsce. Opublikował kilkadziesiąt artykułów, głównie na temat sztuki i architektury, a niektóre z nich, jak "Wydzielina z artysty", są omawiane na polskich uczelniach artystycznych. Słynna grupa artystyczna The Krasnals namalowała nawet jego portret z cyklu "Whielcy Polacy". W sztuce najbardziej ceni piękno, które bez pełnej harmonii nie może istnieć. Uważa, że sztuka powinna dawać człowiekowi to, co zdążył utracić. Znany z ciętego języka i bezkompromisowych poglądów został nazwany przez oponentów "bulterierem polskiej sztuki", co, jak twierdzi, jest dla niego komplementem, bo porusza się "bez smyczy i kagańca".

Prowadzący

Łukasz Radwan
Łukasz Radwan

Dziennikarz i wieloletni zastępca szefa działu kultury tygodnika "Wprost",... więcej »

Serie:

Wideo i zdjęcia: