magazyn, Polska, 2010, 12 x 8

Światowy design w Polsce

"Światowy design w Polsce" to telewizyjny przewodnik po świecie designu. Pokazuje najnowsze trendy we wzornictwie - ciekawe, intrygujące, czasami niewiarygodne wręcz projekty. Program, w którym widzowie zobaczą mistrzowskie pomysły i kreacje.

Program poprowadzi Zbigniew Waligóra - doświadczony architekt, znawca światowego designu. Twórcy magazynu nie przegapią żadnych nowych trendów, będą świadkami ogłaszania premier wielkich marek i odkrywania nowych talentów. Wybiorą się do Mediolanu - stolicy designu, w którym odbywają się corocznie największe i najciekawsze targi meblowe oraz przeszło 600 wystaw na terenie miasta. Program ma zwrócić uwagę widzów na przedmioty niepowtarzalne, o niesamowitej sile artystycznego wyrazu, niekiedy o równie zaskakującej funkcjonalności. Gospodarz programu wraz z zaproszonymi gośćmi opowie o najnowszych kierunkach rozwoju światowego wzornictwa, kolorystyce i wyjątkowych cechach konkretnych przedmiotów. "Światowy design w Polsce" to źródło rzetelnej informacji i inspiracja dla widzów, którzy interesują się nowinkami. Z magazynu widzowie dowiedzą się, gdzie w Polsce można kupić hity designu i czy Polacy mają taki sam gust jak Włosi.

Zbigniew Waligóra - jego głównym zamiłowaniem jest projektowanie wnętrz, a w szczególności oświetlenia. Od prawie 20 lat jest właścicielem sieci designerskich galerii Artemix w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie. Tworzył projekty między innymi dla królowej Norwegii. Jedną z jego najbardziej popularnych prac jest rzeźba świetlna na dziedzińcu budynku Metropolitan w Warszawie. Ze względu na liczne podróże dobrze zna rynek europejski, współpracuje z najlepszymi firmami i producentami, m.in. B&B, Flos, Giorgetti Tecno, Ingo Maurer, Moooi.

UDOSTĘPNIJ: