Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

UDOSTĘPNIJ:
Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

Komplet mebli z lat trzydziestych XX wieku, kuchenne kafle w baloniki, kolekcja plakatów z lat osiemdziesiątych, zielony taras z widokiem na Podgórze i wiele innych – to wszystko kryją w sobie wnętrza udostępniane podczas III edycji krakowskiego Festiwalu Otwarte Mieszkania, który odbędzie się w dniach 11-12 oraz 18-19 maja.

Festiwal Otwarte Mieszkania już po raz trzeci otwiera drzwi ponad trzydziestu niedostępnych na co dzień krakowskich wnętrz. W dwa majowe weekendy organizatorzy zapraszają do zwiedzania wyjątkowych przestrzeni: prywatnych mieszkań i domów, pracowni artystycznych oraz ciekawie zaprojektowanych lokali użytkowych, które zostaną udostępnione specjalnie na czas Festiwalu. W tym roku zobaczyć będzie można między innymi: mieszkanie Justyny Kuski i Maćka Jeżyka (ONI studio) na osiedlu Widok, opisanym przez Beatę Chomątowską w książce „Betonia“, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka oraz pracownię malarską Anny Karpowicz-Westner i Katarzyny Karpowicz na staromiejskim poddaszu.

Po każdym wnętrzu uczestników oprowadzą właściciele lub projektanci, nierzadko opowiadając o życiu codziennym w danej przestrzeni oraz o procesie jej urządzania. Zwiedzanie odbywa się w kameralnej atmosferze, sprzyjającej rozmowom - nie tylko na temat wystroju wnętrz, dizajnu czy architektury.

Na uczestników czekają ponadto liczne wydarzenia towarzyszące, w tym wykłady i warsztaty  z dziedzin: projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz. Dzięki nim Festiwal ma także wymiar edukacyjny i stanowi platformę do nawiązywania kontaktów branżowych. Nie zabraknie też bardzo oryginalnych propozycji: chętni będą mogli wziąć udział w spacerze po dachach Kazimierza, posłuchać improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem oraz zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa. Część z wydarzeń odbędzie się w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

W przypadku części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem.

Szczegółowy program wydarzenia pojawi się  najpóźniej tydzień przed Festiwalem.

_________________________________________________

www.fomkrakow.pl

Fb: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow/

Instagram: https://www.instagram.com/fomkrakow/

 

Archiwum