Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

UDOSTĘPNIJ:
Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to unikatowe wydarzenie, podczas którego ­otwieramy i udostępniamy do zwiedzania wyjątkowe wnętrza, a także umożliwiamy poznanie ich właścicieli i projektantów. W tym roku festiwal odbędzie się w dwa majowe weekendy: 12-13 oraz 19-20 maja. Domo+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Większość udostępnianych wnętrz to miejsca niedostępne na co dzień - wejście do nich będzie możliwe jedynie podczas Festiwalu. Wśród otwieranych miejsc znajdują się: prywatne mieszkania i domy, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. Udostępniane przestrzenie stanowią bogate źródło inspiracji w zakresie: wystroju wnętrz, projektowania, architektury czy designu. W tym roku udostępnimy około 20 wnętrz, w tym na przykład: dom malarki Bettiny Bereś, pracownie rzeźbiarskie należące do niezwykłego kompleksu pracowni artystycznych przy ulicy Emaus, czy imponujące mieszkanie Mory Korytowskiej oraz Jurka Markowicza, które powstało z gruzowiska w jednej z krakowskich kamienic.

Po każdym z wnętrz zwiedzających oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem Festiwalu staje się spotkanie. Festiwal „Otwarte Mieszkania” to wydarzenie, które otwiera nie tylko wnętrza, ale i ludzi na siebie nawzajem.

„Otwarte Mieszkania” to jednak jeszcze więcej niż zwiedzanie przestrzeni i spotkania, to także liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich między innymi: warsztaty, wykłady czy spacery architektoniczne prowadzone przez ekspertów z dziedzin: projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz, dzięki czemu Festiwal pełni funkcję edukacyjną, a także staje się platformą do nawiązywania kontaktów branżowych.

Dodatkowo odbędą się także: warsztaty dla dzieci, kameralne koncerty w niezwykłych wnętrzach, spacery fotograficzne, śniadanie z widokiem na Kraków czy impreza pofestiwalowa.

Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

W przypadku większości lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem.

Szczegółowy program wydarzenia pojawi się na tydzień przed wydarzeniem.

_________________________________________________

www.fomkrakow.pl

Fb: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow/

Instagram: https://www.instagram.com/fomkrakow/

 

 

 

 

Archiwum