⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

​arena DESIGN 2017

UDOSTĘPNIJ:
​arena DESIGN 2017

W dniach 14-17 marca w Poznaniu odbędzie się 9. edycja arena DESIGN - wydarzenia, które jest przestrzenią stworzoną z myślą o potrzebie współpracy projektantów z przedsiębiorcami. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będą założyciele studia Doshi Levien. Magazyn Elle Decor uznał ich za najlepszych designerów 2015 roku. Domo+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Do tej pory wykłady, panele i dyskusje w trakcie arena DESIGN koncentrowały się na materiałach, procesie projektowym czy ergonomii w designie. Motywem przewodnim dziewiątej edycji wydarzenia będą jednak zmysły (SENSES). Trudno bowiem nie dostrzec silnego związku pomiędzy projektowaniem, a wrażeniami, które docierają do odbiorcy i wpływają na jego wybory.

Dbając o wysoki poziom targów organizatorzy co roku zapraszają do Poznania designerów, których projekty (zachwycają tysiące ludzi) cieszą się dużym uznaniem na całym świecie. Swoją wiedzą o projektowaniu z uczestnikami areny DESIGN dzielili się już m.in. Inga Sempé, Edward Barber, Brodie Neill czy Karim Rashid. W tym toku wykład inaugurujący poprowadzi Nipa Doshi i Jonathan Levien. Studio Doshi Levien współpracuje m.in. z marką Moroso, Kvadrat, B & B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski, Galerie KREO. Doshi Levien projektują też dla muzeów i instytucji kultury.

Piękno światła

arenie DESIGN niezmiennie od 2015 towarzyszy wystawa VIVA light. Z roku na rok strefa poświęcona oświetleniu jest coraz większa i przyciąga wyjątkowymi projektami, autorstwa znanych na świecie designerów. W ramach wystawy VIVA light prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze samopoczucie W ubiegłym roku na wystawie VIVA LIGHT można było obejrzeć projekty m.in. Zahy Hadid czy Daniela Beckera, który dodatkowo poprowadził jeden z wykładów w strefie FORUM. Tym razem gwiazdą trzeciej edycji wystawy będzie Constantin Wortmann.

Nagradzamy dobre wzornictwo

Podczas areny DESIGN rozstrzygnięty zostanie także konkurs TOP DESIGN award. To jeden z filarów wydarzenia, a jego celem jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów oraz wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym. Nagrodzone projekty będzie można zobaczyć podczas specjalnej wystawy TOP DESIGN award, która zlokalizowana będzie obok strefy FORUM.Do tej pory w gronie laureatów konkursu znalazły się m.in. takie marki, jak: COMFORTY, FAKRO, FRANKE POLSKA, PROFIM, HANSGROHE, GROHE POLSKA, MARMITE, MARMORIN, MEBLE VOX, NOTI, PAGED, SCHATTDECOR, SITAG, ZELMER.

Strona wydarzenia: www.arenadesign.pl, www.facebook.com/arena.design.poznan

Archiwum