⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Wystawa Zacznij kochać dizajn!

UDOSTĘPNIJ:
Wystawa Zacznij kochać dizajn!

Wystawa kolekcji polskiego wzornictwa z XX w. i spotkanie z Beatą Bochińską, znawczynią polskiego designu i autorką książki „Zacznij kochać dizajn” - to wydarzenia towarzyszące Targom Rzeczy Ładnych, które odbędą się 3 i 4 grudnia w Kamienicy Raczyńskich przy pl. Małachowskiego 2.

„Kolekcjonować sztukę użytkową może każdy. Co do tego nie ma wątpliwości. Projektanci tworzą dobry dizajn dla wszystkich - przynajmniej tak było w Polsce w połowie poprzedniego wieku, zaczynając od lat 50-tych, a kończąc na 80-tych. Stąd koncept, by wystawę wzornictwa vintage tworzyło wiele różnych osób, które już go pokochały”- mówi pomysłodawczyni wystawy i autorka książki „Zacznij kochać dizajn”, Beata Bochińska.

Ostateczny kształt i zawartość wystawy współtworzą pasjonaci dobrego projektowania: znani ludzie, którzy w innych dziedzinach osiągnęli niekwestionowany sukces, czytelnicy fejsbukowegofanpejdża @Bochinska design w tym: osoby starsze, dzieci, amatorzy polowania na starocie, a w końcu eksperci, znawcy i rzeczoznawcy sztuki użytkowej. Do tego zespołu kuratorskiego dołączył też obcokrajowcy mieszkający w Polsce i daleko poza jej granicami, którzy zachwycili się polską myślą projektową i kupują ją do swoich kolekcji. W zaaranżowanych studiach fotograficznych będzie można zobaczyć przykłady wybranych przedmiotów z całej Polski. Wszystkie obiekty pokazane na wystawie będzie można zakupić w trakcie trwania TRŁ. Dodatkowo, dla zwiedzających dostępne będą specjalne vouchery do zakupów na portalu Patyna.pl.

W sobotę 3 grudnia o godz. 14.00 zapraszamy na spotkanie o wystawie i książce „Zacznij kochać dizajn”. Ten napisany w prosty i przystępny sposób poradnik, pełen jest konkretnych informacji o tym, jak rozpocząć kolekcjonowanie, gdzie szukać wiedzy o dobrych polskich projektach i projektantach, co zbierać i jak nie stracić na pasji, która może stać się przygodą z estetyką na całe życie. Spotkanie poprowadzi Paweł Pawrowski, socjolog, autor bloga o przestrzeni publicznej i architekturze Garvest. W rozmowie weźmie udział Emilia Obrzut, założycielka portalu Patyna.pl.

Na spotkaniu można będzie zakupić książkę z dedykacją autorki.

Organizatorami wystawy są Targi Rzeczy Ładnych, Wydawnictwo Marginesy oraz Patyna.pl

Wystawa „Zacznij kochać dizajn” w ramach Targów Rzeczy Ładnych

3-4 grudnia, godz. 11-19

Pl. Małachowskiego 2

Wstęp: 5 zł

Spotkanie z Beatą Bochińską o książce „Zacznij kochać dizajn”

3 grudnia, godz. 14.00

Pl. Małachowskiego 2

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zacznij kochać dizajn”

4 grudnia, godz. 14.00

Pl. Małachowskiego 2

Targi Rzeczy Ładnych

3-4 grudnia, godz 11-19

Kamienica Raczyńskich

Pl. Małachowskiego 2

(vis a vis galerii Zachęta)

Wstęp: 5 zł lub 7 zł (w cenie z nowym magazynem „Cztery Kąty”)

Kino Rzeczy Ładnych

1-4 grudnia

Kinoteka, Plac Defilad 1

Kino Iluzjon, Narbutta 50a

Partnerzy:

Miasto Stołeczne Warszawa

White Star Real Estate i Małachowski Square

Agencja Walk

Patroni:

Usta, Example, Pakamera, D&W, Cztery Kąty, Palapa, Archello, Hiro, Aktivist, Ładny Dom, Bryła, Domosfera, Arcihweb, Tok FM, Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, Co Jest Grane 24, Domo+

targirzeczyladnych.pl

facebook.com/targirzeczyladnych

Archiwum