Znane blogerki „Pani to potrafi” otworzyły pracownię DIY

UDOSTĘPNIJ:
Znane blogerki  „Pani to potrafi” otworzyły pracownię DIY

Pokazują, jak własnoręcznie przerobić stare meble lub zrealizować oryginalne pomysły. Ich blog ma tysiące fanów. Teraz wychodzą ze świata online. Dwie znane majsterkowiczki z „Pani to potrafi” otworzyły pracownię we Wrocławiu. Zapewniają komplet narzędzi oraz know-how. W planach mają bezpłatne warsztaty i kursy dla zainteresowanych trendem „zrób to sam”.

Pracownię „Pani to potrafi” otworzyły wrocławianki Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, znane w całej Polsce majsterkowiczki i autorki bloga pod tą samą nazwą. Są specjalistkami od metamorfozy wnętrz i szeroko rozumianego DIY, czyli trendu „zrób to sam”.

Przerabiamy, projektujemy, przycinamy, wiercimy, mocujemy i malujemy. Majsterkowanie zawsze sprawiało nam mnóstwo frajdy. Na naszym blogu udowadniamy, że kobiety doskonale odnajdują się w świecie narzędzi i materiałów. Jeśli dodamy do tego szczyptę kreatywności, to możemy własnoręcznie zrobić piękne rzeczy – opowiada Anna Drozd.

Zrobiły m.in. lampę z betonu, pokazywały, jak przerobić niemodną już kuchnię, wykonać efektowną mozaikę na panelach podłogowych lub jak ze starej szafy z MDF zrobić mebel elegancki i pasujący do stylu wnętrza. Ich pomysły i realizacje okazały się inspirujące. Blog ruszył dopiero przed rokiem, a majsterkowiczki zrobiły furorę w mediach i zdobyły tysiące fanów.

Dlatego teraz wchodzimy z naszym pomysłem do realu. W pracowni będzie można pomajsterkować z nami, a także zrobić coś samodzielnie pod okiem fachowców, których będziemy zapraszać. Zamiast wyrzucać starą meblościankę czy krzesło, nadać im niepowtarzalny charakter. W naszej pracowni można też zrobić inne przedmioty z duszą, jak dekoracje czy zabawki – mówi Beata Łańcuchowska.

Pracownia „Pani to potrafi” znajduje się przy ul. Krakowskiej 56-62 i jest pierwszym miejscem tego rodzaju w mieście. Ułatwi wrocławianom realizację idei „zrób to sam”. Dla wszystkich pasjonatów majsterkowania oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z DIY. Jest wyposażona w komplet narzędzi i elektronarzędzi, udostępnia również know-how (jedyny koszt związany jest z materiałami). Pracownia będzie organizowała bezpłatne warsztaty i kursy dla wszystkich zainteresowanych, w tym także dla dzieci i młodzieży.

Pracownia „Pani to potrafi”

Ul. Krakowska 56-62

Wrocław

http://panitopotrafi.blogspot.com/

„Pani to potrafi” to blog Anny Drozd i Beaty Łańcuchowskiej, dwóch kreatywnych majsterkowiczek. Zapoczątkowały go w 2015 roku, by udowodnić, że współczesne kobiety potrafią wszystko. Specjalizują się w metamorfozach wnętrz i szeroko rozumianym DIY. Mieszkają i tworzą we Wrocławiu, i tu otwierają swoją autorską pracownię. Zna je już cała Polska – prowadzą liczne warsztaty we współpracy m.in. .:z Galerią Wnętrz DOMAR, siecią IKEA, a ich bloga odwiedzają tysiące uczestników. W akcji pokazywał je m.in. TVN Style i Homebook.pl, a o ich pomysłach pisały Gazeta Wyborcza, Onet, Wirtualna Polska, Urządzam.pl DobrzeMieszkaj.pl a także media branżowe, jak Moje Mieszkanie, Czas Na Wnętrze, Weranda Country, Molly Potrafi, Crafty czy Cztery Kąty.


Archiwum