⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Roberto Palomba

(ur. 1963 w Cagliari)

Jeden z najbardziej uznanych współczesnych włoskich projektantów ukończył architekturę na l'Università La Sapienza w Rzymie. Od 1994 roku wraz z żoną Ludovicą Serafini, również architektką z wykształcenia, prowadzi studio projektowe Palomba Serafini Associati. Wspólnie realizują projekty z zakresu architektury, wzornictwa przemysłowego, grafiki, kreacji artystycznej i design management. Starają się łączyć przyszłość z przeszłością, nie interesują ich chwilowe trendy, lecz trwałe, funkcjonalne, ponadczasowe produkty. Ich projekty są starannie przemyślane, łączą w sobie estetykę i etykę. Kładą nacisk na piękno formy, a jednocześnie troszczą się o środowisko.

Roberto i Ludovica to jedna z najbardziej twórczych i wpływowych par w świecie designu, często porównywana do Eamsów i Laverne’ów. Trudno przecenić ich rolę w rozwoju włoskiego i europejskiego wzornictwa, w kreowaniu trendów i kształtowaniu gustów odbiorców. Szeroko znane są ich prace dla szwajcarskiej marki Laufen i włoskiej Zucchetti/KOS - całościowe koncepcje łazienek, z pełnym wyposażeniem, od ceramiki po drobne akcesoria. W tych łazienkach, z ceramiką o owalnych kształtach przywodzącą na myśl otoczaki, zakochali się nie klienci w całej Europie. Podobnie jak w meblach i lampach, które Studio Palomba Serafini Associati projektuje dla Moroso, Zanotta, Nodus, Driade, Giorgetti, Poltrona Frau, Foscarini, Fusital i Gandia Blasco. Sygnowane przez nich meble cechuje charakterystyczna dla włoskiego wzornictwa ponadczasowa, dyskretna elegancja, przy zachowaniu prostej, nowoczesnej formy i stonowanej palety barw. Komfort zapewnia staranność wykonania i wysoka jakość zastosowanych materiałów.

Roberto Palomba jest laureatem wielu nagród, m.in. Design Plus (Niemcy 2001, 2005), Selezione Compasso d’Oro (Włochy 2001, 2004), Elle Decoration Award w kategorii „Best Design in Bathroom” (Wielka Brytania, Francja, Włochy 2003), Red Dot Award (Niemcy 2005, 2009), Elle Decoration International Award (2010).

 

UDOSTĘPNIJ: