Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Sylvain Willenz

(ur. 1978 w Brukseli)

Belgijski projektant mebli, oświetlenia i innych przedmiotów użytkowych. W 2003 roku ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie. Rok później otworzył własne studio w rodzinnej Brukseli. W 2009 zdobył nagrodę Belgian Designer of the Year.

W ciągu kilkunastu lat praktyki zawodowej wypracował własny, charakterystyczny styl, którego istotą jest prostota i mocne, zdecydowane linie. Przedmioty sygnowane przez Willenza cechuje też staranne wykonanie, wysoka jakość materiałów i dbałość o detal. Choć przeznaczone dla masowego odbiorcy, wyróżniają się  ponadczasowym minimalistycznym designem i subtelną elegancją. Willenz, zanim zdecydował się na zawód projektanta, chciał zostać rysownikiem, dzięki czemu jego prace mają charakterystyczną kreskę i przywodzą na myśl znaki graficzne.

Willenz zatrudnia niewielki, ale multi dyscyplinarny zespół, kładąc nacisk na innowacyjność i optymalne wykorzystanie właściwości różnych materiałów. Poza pracą dla przemysłu, studio przyjmuje zamówienia na krótkie serie i przedmioty niepowtarzalne dla szczególnie wymagających klientów. Współpracuje z takimi markami jak Kvadrat, Cappellini, Ligne Roset, Menu, Hay, CVL, Wildspirit i Versant Edition.

Do najbardziej znanych projektów studia Sylvain Willenz należą: lampy z serii U, Torch i Dusk,  kolekcja stolików Rebar i siedziska Radar.  

 

UDOSTĘPNIJ: