Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Shin Azumi

(ur. 1965 w Kobe)

Japoński projektant przemysłowy i architekt wnętrz. W 1994 roku ukończył projektowanie przemysłowe w Royal College of Art w Londynie. W 1995  rozpoczął pracę w grupie projektowej Azumi, a w 2005 założył pracownię pod nazwą „a studio”, w Londynie. W 2016 przeniósł się do Tokio. Jest profesorem na Hosei University, wykłada też gościnnie na Osaka University of Arts i Kobe Design University.

Shin Azumi projektuje wnętrza komercyjne (restauracje, przestrzenie wystawowe i  salony sprzedaży) oraz oświetlenie, meble i artykuły wyposażenie wnętrz, naczynia i inne akcesoria kuchenne, wysokiej klasy sprzęt audiowizualny i AGD. Jego prace łączą elementy estetyki i myśli projektowej Wschodu i Zachodu. Najważniejsza dla niego jest funkcjonalność, prostota i ponadczasowość, które dają przedmiotom długie życie, a użytkownikom – zadowolenie z zakupu. Do jego klientów należą takie marki jak Desalto, Lapalma, Magis, Fdredericia, Guzzini i Tefal.

Shin Azumi ma na koncie ponad 20 branżowych nagród. Kilkakrotnie przyznano mu Good Design Award oraz Victoria & Albert Museum / Homes & Gardens Classic Design Award. Ponadto - Best Collaboration Award, Restauratnt & Bar Design Award , ELLE Desoration Award i FX International Interior Design Awards – za projekty mebli do wnętrz mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Zaprojektowane przez niego przedmioty są częścią kolekcji renomowanych muzeów i galerii, m.in. Victoria & Albert Museum w Londynie, Museum fur Angewandte Kunst we Frankfurcie i Stedelijk Museum w Amsterdamie.

 

UDOSTĘPNIJ: