Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Sophie Refer

(ur. 1974)

Duńska projektantka przemysłowa, specjalizująca się w oświetleniu. Jej lampy są znane i  cenione na całym świecie. Łączą w sobie skandynawską prostotę i funkcjonalność z nutą ekstrawagancji i proekologicznymi rozwiązaniami technicznymi. To ponadczasowy, minimalistyczny design, który doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i w ekskluzywnych przestrzeniach pięciogwiazdkowych hoteli.

 W latach 1998-2003 roku studiowała  projektowania przemysłowe na Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze, zrobiła specjalizację z projektowania szkła i  ceramiki. Obecnie jest partnerem i dyrektorem kreatywnym studia Refer + Staer Aps. Pracuje dla wiodących marek oświetleniowych na świecie, takich jak LW Design Group, Bates Smart, Candy and Candy i Wonderwall Inc. Rozświetla wnętrza luksusowych hoteli, takich jak Four Season Hotel w Abu Dhabi, Hotel Etihad Towers w Abu Dhabi, City Of Dreams Hotel w Makao, a także podniebnego baru Ozone w hotelu Ritz-Carlton w Hong Kongu, głównej kwatery marki  Shiseido w Tokio, salonu Tsumori Chisato w Dubaju i Playboy Club w Londonie.

Sophie Refer jest laureatką wielu branżowych nagród, m.in. Elle Decoration Collection 2009 – „The World's Best Design”; Wallpaper Design Award 2006 – „Best Light”; Blueprint Magazine 2006 – „Best Newcomer”; Homes and Garden – „Best Produc”; The Chicago Athenaeum – „Good Design Award”.

UDOSTĘPNIJ: