⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Benjamin Hubert

(ur. 1984)

Brytyjski projektant przemysłowy, jeden z najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia. Tworzy zarówno przedmioty, jak i aplikacje mobilne i grafikę. Prowadzi własne studio projektowe – Layer – i współpracuje z uznanymi markami, takimi jak Nike, Samsung, Braun, Oral B, BMW, Panasonic, Fritz Hansen i Herman Miller. Jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Red Dot Design Award oraz iF Design Award.

W 2006 roku ukończył projektowanie przemysłowe na Loughborough University. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych studiach projektowych, takich jak DCA Desig, Seymour Powell i Tangerine. W 2007 roku przeprowadził się do Londynu. W 2010 zdecydował się na pracę pod własnym szyldem i założył studio Benjamin Hubert Ltd. Współpracował głównie z markami meblarskimi, takimi jak Moroso, Ligne Roset i Menu. W 2015 roku przemianował swoją firmę na Layer i nieco zmienił profil działalności.

Obecnie wraz z zespołem stawia na innowacyjność, poczynając od aplikacji mobilnych, poprzez inteligentne rozwiązania dla domu i biura, po akcesoria i odzież sportową oraz meble. Koncentruje się na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań technologicznych i eksperymentuje z różnymi materiałami, stosowanymi m.in. w branży elektronicznej, sportowej i motoryzacyjnej.

Modelowym przykładem sposobu myślenia i pracy studia Layer jest - dosłownie - robiony na miarę wózek inwalidzki GO, wydrukowany w technologii 3D. Każdy egzemplarz wózka jest dopasowany do potrzeb konkretnej osoby - jej stopnia niepełnosprawności, wzrostu, masy i kształtu ciała. Specjalna stworzona do tego celu aplikacja pobiera dane biometryczne przyszłego użytkownika i przetwarza je na dane do wydruku. Co więcej, dzięki aplikacji przyszły użytkownik bierze udział w procesie projektowania, może np. wybrać kolor wózka i dodatkowe wyposażenie. Wózek GO to efekt 2 lat intensywnej pracy, w trakcie których zespół projektowy przeprowadził wywiady z dziesiątkami użytkowników wózków inwalidzkich oraz lekarzami i rehabilitantami, by stworzyć nowoczesne, przyjazne, bezpieczne i estetyczne narzędzie, ułatwiające codzienne życie i rehabilitację. Przy okazji prac nad wózkiem studio Layer zaprojektowało też specjalistyczne rękawiczki z tworzywa o dużej przyczepności, zapewniającego ochronę dłoni przed urazami i ułatwiającego prowadzenie wózka.

UDOSTĘPNIJ: