Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Lee Broom

Brytyjski projektant przemysłowy, jeden z najbardziej utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia w branży. W 2007 roku otworzył studio i od tego czasu zaprojektował i wyprodukował pod własnym szyldem ponad 75 wzorów mebli i oświetlenia. Pracuje też na zlecenie dużych marek, także jako projektant wnętrz mieszkalnych i komercyjnych, restauracji, barów i hoteli.

Ma na koncie ponad 20 branżowych nagród – m.in. British Designer of the Year (2012) i British Design Award (2013, za lampę Crystal Bulb). Został doceniony również jako przedsiębiorca, czego wyrazem jest nagroda Queen’s Award for Enterprise. Jego firma pielęgnuje i popularyzuje nowoczesne, brytyjskie rzemiosło, czyniąc z niego atrakcyjny towar eksportowy. Wśród brandów, z którymi współpracuje jako projektant, są m.in. Christian Louboutin, Mulberry i Matthew Williamson.

W młodości Broom objawił wiele talentów i zainteresowań. Z powodzeniem uczył się gry aktorskiej, a w wieku 17 lat wygrał konkurs dla młodych projektantów mody. Dzięki temu poznał wielką sławę brytyjskiego świata mody – Vivienne Westwood, u której praktykował. Następnie studiował projektowanie mody w prestiżowej artystycznej uczelni Central Saint Martins w Londynie. W tym czasie zaczął projektować wnętrza barów dla artystowskiej klienteli i mocniej zainteresował się designem. W 2007 roku zaprezentował pierwszą, autorską linię mebli – Neo Neon, która przyniosła mu uznanie i przysporzyła klientów. Od tego czasu regularnie pokazuje swoje prace na międzynarodowych targach w Mediolanie i Londynie i sprzedaje meble w ponad 40 krajach.

UDOSTĘPNIJ: