⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Benjamin Graindorge

(ur. 1980)

Francuski projektant tworzący na pograniczu designu i sztuki. Projektuje meble, akcesoria do wnętrz i oświetlenie dla przemysłu, lecz jego pasją są przedmioty unikatowe, tworzone na zamówienie galerii sztuki.

W 2006 roku ukończył prestiżową paryską uczelnię kształcąca projektantów - Ėcole Nationale Supérieure de Création Industrielle (ENSCI) Les Ateliers. Był wyróżniającym się studentem, jego praca dyplomowa „Paysage domestique” (Pejzaż domowy) została dostrzeżona i otworzyła mu drzwi do kariery. Następnie, dwukrotnie z rzędu, zakwalifikował się do festiwalu Design Parade w Hyeres, a w 2008 zdobył Audit Talents Award w kategorii Design.

W 2009 roku przebywał na stypendium w Japonii, w Kioto, gdzie poszerzał swoje estetyczne horyzonty. Po powrocie do Francji pracował z Francois Bauchetem nad scenografią Biennale Internationale du Design w Saint-Etienne. W 2011 miał pierwszą indywidualną wystawę – w galerii Ymer&Malta. Zaprezentował tam m.in. niezwykłą ławkę Falen Tree, z naturalnego, nie całkiem okorowanego drewna, połączonego ze szklanym siedziskiem. Całość, zgodnie z nazwą, przywodzi na myśl drzewo przewrócone przez wiatr, lub wyrzucone przez morze na brzeg. Zrealizowano zaledwie 8 egzemplarzy tego siedziska, plasującego się na pograniczu designu i sztuki. Wśród konceptualnych projektów Graindorge’a wymienić należy także wazony: Ikebana Medulla i Bloomingbless oraz sofę Scape. Wśród jego przemysłowych klientów są marki takie jak Ligne Roset i Artuce.

UDOSTĘPNIJ: