⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Ilse Crawford

(ur. 1962)

Brytyjska projektantka wnętrz i przedmiotów użytkowych. Ukończyła historię w Bedford College w Londynie. Następnie pracowała w czasopismach „Architects Journal” i „Elle Decoration”. W 2001 roku założyła własne studio projektowe w Londynie – StudioIlse.

Projektuje wnętrza hoteli, restauracji i innych miejsc publicznych oraz domów prywatnych, a także meble, oświetlenie i akcesoria. Stworzone przez nią przestrzenie mają szczególną atmosferę, tchną spokojem i harmonią, są zarazem eleganckie i wyrafinowane, jak stonowane i proste. Jej dewizą jest zapewnienie użytkownikom maksymalnego komfortu i najlepszych doznań estetycznych. Urządza zarówno wnętrza nowoczesnych budynków, jak i obiektów historycznych, doskonale wyczuwając ich charakter. Wśród jej realizacji jest Klub Duddells w Hongkongu, liczne restauracje (Kettner’s w Londynie, Matsalen w Sztokholmie, The Crown w Amersham), hotele (Ett Hem w Sztokholmie, Das Kranzbach w Krun), salony sprzedaży (Aesop w Londynie) i siedziby firm (agencja reklamowa Rapier).

W 2015 roku StudioIlse zaprojektowało kolekcję blisko 30 przedmiotów dla IKEA (Sinnerling), wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno, korek, ceramika i szkło. Kolekcja łączy doskonały design z typowo skandynawskim duchem prostoty i funkcjonalności oraz szacunkiem dla przyrody.

UDOSTĘPNIJ: