Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Odo Fioravanti

Włoski projektant przemysłowy. Ukończył projektowanie na Politechnice w Mediolanie. Od 2003 roku prowadzi własne studio. Specjalizuje się w projektowaniu przedmiotów użytkowych i przestrzeni wystawowych oraz w grafice. Pracuje z myślą o masowym odbiorcy, jego celem jest stworzenie starannie dopracowanych, estetycznych i funkcjonalnych przedmiotów w przystępnych cenach.

Prowadzi również działalność dydaktyczną, wykładał m.in. na macierzystej uczelni oraz na IUAV w Wenecji, Domus Academy, Instituto Marangoni i Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie i HEAD w Genewie. Współpracuje z branżowymi czasopismami jako dziennikarz i grafik. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Compasso d’Oro za drewniane krzesło Frida dla marki Pedrali. Krzesło to otrzymało też German Design Award w 2014.

Jego studio projektowe współpracuje z takimi markami jak Ballarini, Casamania, COOP, Desalto, Eurochocolate, Flou, Fontana Arte, Foscarini, Gardesa, Guardini, Incotex, Mesa, Normann Copenhagen, Olivetti, Omnidecor, Palomar, Pedrali, Pianca, Pinetti, Pircher, Segis, Telecom Italia, Toshiba i Vibram.

UDOSTĘPNIJ: