Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Archirivolto

Włoskie studio projektowe. Założyli je w 1983 roku i prowadzą do dziś Claudio Dondoli i Marco Pocchi. Studio zajmuje się wzornictwem przemysłowym, architekturą i projektowaniem wnętrz, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych.

Dondoli i Pocchi poznali się we Florencji, gdzie studiowali architekturę. Należeli wówczas do eksperymentalnej grupy teatralnej i to doświadczenie wywarło znaczący wpływ na ich dalszą drogę zawodową. Chętnie podejmują się projektowania przestrzeni wystawienniczych, starając się przewidzieć oczekiwania i reakcje publiczności.

Design to dla nich piękno, harmonia, wolność i dostępność. Ich celem jest tworzenie pięknych i funkcjonalnych przedmiotów dla jak najszerszego grona odbiorców. Ich wzornictwo nie jest elitarne i drogie. Prowadzą własne badania nad technologiami produkcji i materiałami, by uzyskać jak najlepszą relację jakości do ceny. Chętnie stosują łatwo dostępne materiały, takie jak aluminium i plastik, starając się wydobyć ich najlepsze cechy poprzez nowoczesne techniki obróbki i staranne, przemyślane w najdrobniejszych detalach projektowanie.

Studio Archirivolto projektuje m.in. meble, oświetlenie i inne elementy wyposażenia wnętrz, dla takich marek jak Alivar, Bonaldo, Bontempi, Cattelan Italia, Calligaris, Desalto, Italcomma, Itre, Ligne Roset, Rolfbenz i Segis, oraz wyposażenie ogrodów, m.in. dla Fermob. Ma w swoim portfolio aranżacje salonów sprzedaży i przestrzeni wystawienniczych oraz budynki mieszkalne i ich wnętrza.

UDOSTĘPNIJ: