⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Hermann V. von Holst

(ur. 1874 – zm. 1955)

Amerykański architekt, działający w Chicago, w stanie Illinois, i w Boca Raton, na Florydzie. W 1909 roku tymczasowo przejął pracownię Franka Lloyda Wrighta, gdy ten wyjechał z Chicago do Europy.

Jego rodzice byli Niemcami, w 1891 wyemigrowali do Chicago. Holst ukończył architekturę na University of Chicago (1893) i w Massachusetts Institute of Technology (1896). Następnie dostał pracę rysownika w renomowanym biurze architektonicznym Shepley, Rutan i Coolidge. W 1905 otworzył własną praktykę w Chicago. W latach 1904-1906 projektował letnie rezydencje w White Mountains w New Hampshire dla zamożnych klientów. W 1909 przeniósł siedzibę biura do wieżowca Steinway Hall, gdzie swoje pracownie mieli architekci związani z Praire School. Tam nawiązał wiele znajomości, które zaowocowały zawodową współpracą.

Gdy w 1909 roku Frank Lloyd Wright wyjeżdżał z Chicago do Europy, dość długo szukał kogoś, kto tymczasowo przejmie jego praktykę. Doszedł do porozumienia z Holstem, który zaprosił do ścisłej współpracy Marion Mahony i Waltera B. Griffina oraz Isabel Roberts i Johna Van Bergena. Razem dokończyli wiele projektów Wrighta, część z nich zmodyfikowała Mahony.

Holst był członkiem Architectural League of America. Opublikował kilka książek na temat architektury, m.in. Cyclopedia of Drawing (1907) i Modern American Homes (1913), w której przedstawił projekty m.in. Waltera B. Griffina, Franka Lloyda Wrighta i Lawrence’a Bucka. Był profesorem Chicago School of Architecture w Art Institute of Chicago, wykładał też w Armour Institute of technology.

UDOSTĘPNIJ: