⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Słownik
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #1

Beza Projekt

Studio projektowe utworzone w 2002 roku przez Zofię Strumiłło-Sukiennik i Annę Łoskiewicz, absolwentki Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Beza Projekt zajmuje się projektowaniem produktu i procesu produkcyjnego krótkich serii, a także elementów małej architektury, takich jak place zabaw, instalacje artystyczne i meble. Podstawowym celem tworzonych przez nie rzeczy, oprócz oczywistej funkcji, jest wywołanie uśmiechu i refleksji nad formą. „Jako projektantki staramy się uwalniać produkt od stereotypowych rozwiązań i wnosić nowatorskie myślenie”. Dizajnerki chcą zachęcić ludzi do zabawy i swobodnego, eklektycznego urządzania wnętrz. Zaprojektowane przez nie meble z serii "Mali bohaterowie" to jeden ze sposobów na przełamywanie nudy w przestrzeni.

Prace projektantek były prezentowane na wielu wystawach i targach w Polsce i za granicą, m.in. na wystawie w Palermo, na targach designu w Berlinie i w Lipsku. Zdobyły wiele wyróżnień i nagród. W 2013 roku Beza Projekt wygrało prestiżowy konkurs make me!, organizowany w ramach Łódź Design Festival. Uznanie jury zyskał ich projekt Beza Elementy – Plastry, czyli zestaw kątowników pozwalających w estetyczny sposób łączyć ze sobą różne elementy, np. drewnianych regałów. Z kolei „Mleko i Miód”, czyli zestaw zaprojektowany dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych z okazji Prezydencji Polski w Unii Europejskiej, służący do przygotowania mleka z miodem, został nagrodzony przez magazyn FUTU tytułem Najlepszego Projektu 2011. Uznanie zyskał też „Jeż” – zabawa przestrzenna dla dzieci, przygotowana na zlecenie Fundacji Form i Kształtów. Projekt „Duch Wilanowa” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na Zabawkę z pasją, organizowanym przez Muzeum Pałac w Wilanowie. Ul z korka zdobył pierwszą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez AMORIM i Domaine the Boisbuchet.

Zofia Strumiłło-Sukiennik i Anna Łoskiewicz są jednymi z bohaterek książki "Discovering Women in Polish Design", autorstwa Gian Luki Amadei, wydanej przez IAM, oraz filmu „Dizajnerki”, zrealizowanego przez DOMO+ w 2009 roku.

UDOSTĘPNIJ: