Ann Maurice

Ann Maurice

Projektantka wnętrz, specjalistka od home stagingu i rynku nieruchomości, gospodyni  popularnych programów telewizyjnych.

Rozpoznawalność przyniosła jej seria „Zaklinacze wnętrz” (House Doctor), pokazywana przez brytyjski Channel 5. W programie Ann pomagała ludziom w przygotowaniu domów do sprzedaży i uzyskaniu korzystnej ceny, przy niewielkim nakładzie kosztów. Widzowie Domo+ znają ją z serii reality „Ann Maurice – dekoratorzy na start”, w której rywalizowali ze sobą utalentowani amatorzy urządzania wnętrz, marzący o profesjonalnej karierze w tej branży.

Urodziła się w 1951 roku w Detroit. Jako młoda dziewczyna była hipiską, mieszkała w kamperze i jeździła po Stanach. Sprzedawała dżem truskawkowy własnej roboty. Samotnie wychowywała dwie córki. To dla nich zmieniła styl życia na osiadły i znalazła stałą pracę jako pośredniczka w handlu nieruchomości. Była w tym dobra, ale chciała robić coś bardziej kreatywnego. Zaczęła uczyć się projektowania i urządzania wnętrz. Pierwszych klientów szukała wśród osób mających problem ze sprzedażą lub wynajmem swojej nieruchomości za korzystną cenę. Doradzała im, jak urządzić wnętrza, by szybko znaleźć dobrego kupca, nie inwestując pokaźnych sum. W połowie lat 90. jej pracą zainteresowała się BBC. Home staging nie był wówczas popularny w Wielkiej Brytanii, ale stacja uznała, że ta branża ma przyszłość i zainteresuje widzów. Temat okazał się strzałem w dziesiątkę – wkrótce Ann całkowicie skupiła się na realizacji programów dla brytyjskiej telewizji, rezygnując z prywatnej praktyki.  

Obecnie mieszka w San Francisco. Ma również dom w San Miguel de Allende, w Meksyku. To zabytkowa rezydencja z czasów kolonialnych, wybudowana na początku XVIII wieku. Ann wyremontowała ją i urządziła tak, by podkreślić charakter i styl budowli.

 

UDOSTĘPNIJ: