Candice Olson

Candice Olson

Kanadyjska projektantka wnętrz i przedmiotów codziennego użytku oraz gospodyni popularnych programów telewizyjnych – "Boskie wnętrza" i znanego widzom Domo+ Candice wie wszystko. Jest obecna w branży wnętrzarskiej od 25 lat i jej nazwisko stało się rozpoznawalne nie tylko w rodzinnej Kanadzie i USA - programy Candice pokazywano w kilkudziesięciu krajach świata.

Candice Olson urodziła się w Calgary, a obecnie mieszka w Torotno z mężem i dwójką  dzieci. Jest absolwentką Interior Design na Ryerson University w Toronto. W 1994 roku założyła własne studio projektowe – Candice Olson Design. Zajęła się projektowaniem wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Jej styl zwrócił uwagę specjalistów z branży i mediów. W 2001 roku dostała własny program „Boskie wnętrza” (Devine Design) w kanadyjskiej W Network i szybko stała się popularna. Kolejny autorski program – „Candice wie wszystko”(Candice Tells All) również okazał się sukcesem. Jako ceniona projektantka i rozpoznawalna osobowość telewizyjna wystąpiła gościnnie w wielu znanych programach, m.in. "The Oprah Winfrey Show". Współpracuje z kanadyjskimi i amerykańskimi magazynami wnętrzarskimi. Napisała sześć książek o urządzaniu wnętrz, m.in. "Candice Olson on Design: Inspiration and Ideas for Your Home" (2006) oraz "Candice Olson: Kitchen & Bathrooms" (2011).

W 2005 roku na rynku zadebiutowała jej własna marka - The Candice Olson Collection – pod którą projektuje meble, tkaniny, tapety, oświetlenie, elementy wyposażenia kuchni i łazienki dla znanych firm z branży wyposażenia wnętrz (m.in. Norwalk, Kravet Inc., AF Lighting, Revco International, York Wallcoverings). Przedmioty sygnowane przez Oslon są zarazem wyrafinowane i przystępne, klasyczne w swojej ponadczasowości i nowoczesne, pełne młodzieńczej energii i eleganckie. Sama projektantka określa swój styl jako połączenie klasycznych form i proporcji z prostotą i świeżością nowoczesnego designu. W jej palecie dominują naturalne barwy ziemi, podkreślone mocniejszymi akcentami kolorystycznymi oraz złotymi i srebrnymi dodatkami. Tkaniny i tapety mają zróżnicowane faktury i desenie i wykonane są z naturalnych materiałów wysokiej jakości. Candice wie, jak niewielkim nakładem środków stworzyć wygodne, estetyczne i oryginalne wnętrze. Nawet na skromnym metrażu potrafi wyczarować wrażenie luksusu i komfortu, umiejętnie dobierając tkaniny, oświetlenie i bibeloty. To zyskało jej uznanie i sympatię widzów.  

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ: