⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Kirstie Alsopp

Kirstie Alsopp

Brytyjska dziennikarka, businesswoman i gospodyni wielu programów telewizyjnych, realizowanych przez Channel 4 i jej własne studio producenckie. Kirstie jest specjalistką od aranżacji wnętrz i rynku nieruchomości. Jej największą pasją jest własnoręcznie wykonywanie przydatnych i miłych dla oka przedmiotów codziennego użytku.  

Kirstie pochodzi z arystokratycznej rodziny z wielkim zamiłowaniem do sztuki. Jej ojciec - Charles Henry Allsopp - jest baronem, członkiem Izby Lordów, wieloletnim pracownikiem oraz byłym prezesem domu aukcyjnego Christie’s. Matka, Fiona Victoria, zajmowała się m.in. oprawianiem obrazów i dekoracją wnętrz. Rodzinny dom Kirstie był pełen pięknych przedmiotów z długą historią. Wiele z nich Kirstie i jej matka odnowiły własnoręcznie.

Jako młoda dziewczyna Kirstie często zmieniała szkoły. Po zakończeniu edukacji wyjechała do Indii, gdzie pracowała jako nauczycielka angielskiego. Po powrocie do kraju pisała do magazynów wnętrzarskich (Country and Living, Food & Homes Magazine), pracowała w firmie swojej matki – Hindlip & Prentice Interiors  i w domu aukcyjnym Christie’s. W 1996 wraz z koleżanką założyła własną firmę  - agencję nieruchomości Kirmir.

W 2000 roku rozpoczęła współpracę ze stacją telewizyjną Channel 4, jako współprowadząca – wraz z Philem Spencerem - program „Liczy się miejsce” (Location, location, location). Od tego czasu zrealizowała wiele programów poświęconych poszukiwaniu ciekawych nieruchomości, urządzaniu wnętrz, renowacji przedmiotów użytkowych oraz rękodziełu. Widzowie Domo+ znają ją z takich serii jak: Zrób sobie dom z Kirstie i Pokochaj lub sprzedaj - Wielka Brytania.

Kirstie i Phil Spancer napisali razem książkę – „How to Buy a House”, a w 2010 roku założyli firmę producencką – Raise the Roof Productions.  Od 2010 Kirstie realizuje się  także jako projektantka – zaczęła od własnej kolekcji pościeli, a obecnie projektuje też zastawę stołową, akcesoria kuchenne i upominki dla sieci Marks & Spencer.  

Kirstie mieszka w Londynie wraz z partnerem i dwójką dzieci. W 2009 roku, wspólnie z inną rodziną, kupili i wyremontowali stary dom w hrabstwie Devon, który stał opuszczony przez blisko cztery dekady. Historia przywracania temu miejscu świetności została pokazana w programie Zrób sobie dom z Kirstie.

 

 

UDOSTĘPNIJ: