⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Pokochaj swój ogród

Pokochaj swój ogród

Alan Titchmarsh przedstawia najciekawsze, przydomowe ogrody Wielkiej Brytanii. Pomaga też w metamorfozach zieleni, która potrzebuje fachowej ręki.

Jeżdżąc po całym kraju Titchmarsh pokazuje różnorodność brytyjskich ogrodów i pomysłowość ich właścicieli. Niezliczone gatunki roślin i odmienne style – od tradycyjnego angielskiego, przez urokliwe cottage garden, romantyczne ogrody różane i minimalistyczne oazy w stylu orientalnym. Prowadzący interesuje się nie tylko roślinami, ale także słucha opowieści ich właścicieli. W efekcie widzowie poznają zarówno piękno ogrodów, jak i ludzkie historie, które za nimi stoją.

W kolejnych seriach fabuła została wzbogacona o wątek metamorfozy ogrodów, które z różnych – często życiowych przyczyn - uległy zaniedbaniu. Ich właściciele borykają się z problemami, które nie pozwoliły im poświęcać zieleni dużo czasu. Titchmarsh wybiera osoby, którym najbardziej potrzebna jest pomoc w przemianie ogrodu. Na ich przykładzie pokazuje, w jaki sposób można niewielkim nakładem sił i środków zmienić kawałek zaniedbanej działki przy domu w magiczne i malownicze miejsce. Udziela praktycznych porad, pokazuje, jak tworzyć kompozycje roślin na rabaty, radzi, jakie odmiany warzyw, drzew i krzewów owocowych wybrać. Dzieli się swoja wiedzą, doświadczeniem i pogodą ducha.

Prowadzący

Alan Titchmarsh
Alan Titchmarsh

Alan Titchmarsh jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie... więcej »

Serie: