Pierwszy dom...

Pierwszy dom...

Jak zbudować swój pierwszy dom i nie zwariować? Program pokazuje zmagania Piotra i Anny, którzy budują dom na wąskiej działce.

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu i bardzo trudne wyzwanie. Od jej powodzenia zależy komfort życia całej rodziny. Każdy marzy o tym, by jego dom był funkcjonalny, piękny i spełniał oczekiwania wszystkich mieszkańców. Jednak proza życia często weryfikuje plany. Okazuje się, że działka jest za mała, a ulubione pomysły - zbyt kosztowne. Do tego wizja architekta czy projektanta wnętrz odbiega od zamysłu właściciela, wykonawcy nie trzymają się terminów, a zamówionych materiałów nie ma w magazynie. Zaczyna się walka z przeciwnościami losu, czasem i szukanie kompromisów. Jak w tym rozgardiaszu nie zapomnieć, jak miał wyglądać dom z naszych marzeń? 

Naszym bohaterom, Piotrowi i Annie, budowa domu zajęła ponad rok. Termin oddania budynku i upragnionej przeprowadzki wciąż się oddalał. Inwestycja od samego początku była wyjątkowa. Po pierwsze dom został zaplanowany na nietypowej i trudnej działce: długiej i wąskiej. Projekt wymagał więc sporego doświadczenia i pomysłowości architekta, Jakuba Szczęsnego. Na placu boju zmieniali się kierownicy budowy, inżynierowie, hydraulicy, elektrycy i w końcu projektanci wnętrz... Jaki jest efekt końcowy?

Serie:

Wideo i zdjęcia: