Domo+ remontuje charytatywnie

Remont mieszkania to dla niektórych luksus. Zwłaszcza dla tych, których na to nie stać. W specjalnym odcinku serii „Remont w 48h”, który Domo+ pokaże 9 grudnia o 21:00, prowadzący Tomasz Pągowski wyremontuje pokój dziecięcy Kacpra i Igi, podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych „Słonik Tumbo”.

We współpracy z Fundacją Hospicyjną, w ramach której działa Fundusz Dzieci Osieroconych „Słonik Tumbo”, Domo+ postanowiło wesprzeć charytatywnie jedną z potrzebujących rodzin. Wybór padł na panią Dorotę i jej dzieci: 7-letniego Kacpra oraz 10-letnią Igę. Wszyscy mieszkają na 38 m2. W ostatnich latach pani Dorota musiała zamknąć firmę zmarłego męża. Obecnie samotnie wychowuje dzieci oraz pracuje jako opiekunka starszej osoby. Poza tym zarobkiem oraz rentą nie ma innych źródeł dochodu. Pokój Kacpra i Igi jest mały i nigdy nie był remontowany. Był ciemny i zagracony starymi meblami. Zmianą tego stanu rzeczy zajęła się ekipa emitowanego na antenie Domo+ programu „Remont w 48h” z Tomaszem Pągowskim na czele.

– Jak mało kto wiemy, jak ważne jest otoczenie, w którym żyjemy. Zwłaszcza kiedy mówimy o dzieciach. Gdy poznaliśmy historię rodziny i zobaczyliśmy pokój dziecięcy, w którym żyją Kacper i Iga, postanowiliśmy pomóc. Krótko mówiąc, ekipa naszego programu, zrobiła to, co potrafi najlepiej. W ciągu 48 godzin całkowicie odmieniliśmy to miejsce, zachowując przy tym jego dotychczasowy charakter – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych nc+.

W pokoju każde z dzieci nadal zachowało swój kąt. Pozostało akwarium oraz wszystkie zabawki. Tomasz Pągowski usunął jednak gumoleum, odsłaniając parkiet. Kolorystycznie rozjaśniono ściany, co optycznie powiększyło pomieszczenie. Do pokoju trafiły duża szafa oraz dodatkowe biurko do nauki.

Wszystkie efekty metamorfozy oraz reakcje mieszkańców widzowie będą mogli obejrzeć w środę, 9 grudnia o 21:00 w programie „Remont w 48h 3”

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum