Domo+ robi porządek z polskimi balkonami

Balkony i przydomowe ogródki to często najbardziej zagracone części w polskich domach i mieszkaniach. Domo+ pokaże, że wcale tak nie musi być. W czwartek, 14 maja o 21:00, na antenę wejdzie nowa produkcja własna stacji – „Twój kawałek ogrodu”. Prowadząca Katarzyna Kusiak dowiedzie, że nasze loggie czy tarasy mogą być unikalnie urządzonymi miejscami relaksu.

Balkon, loggia, osiedlowy ogródek na parterze, taras na najwyższym piętrze budynku - mogą być małe lub duże, w cieniu lub w słońcu, z widokiem na park lub opuszczoną fabrykę. Wszystkie są zazwyczaj domowymi namiastkami ogrodów. Od 14 maja, w każdy czwartek o 21:00, Katarzyna Kusiak w „Twoim kawałku ogrodu” zaprezentuje widzom, jak w łatwy i sposób przystroić ten drobny kawałek przestrzeni, który jest dość często zapominany.

W nowej autorskiej produkcji Domo+ będzie można zobaczyć cały proces metamorfozy od pierwszego spotkania i rozmowy z właścicielami balkonu, poprzez burzę mózgów, tworzenie projektu, zakupy w centrum ogrodniczym, a skończywszy na pracach remontowych i aranżacyjnych balkonu. Program prowadzi architekta wnętrz Katarzyna Kusiak wraz z pomagającym jej mężem Jerzym.

- „Twój kawałek ogrodu” pokazuje, jak odczarować często zaniedbaną lub zapomnianą przestrzeń balkonową. Moi bohaterowie to młodzi ludzie o niewielkim doświadczeniu ogrodniczym, ale ogromnym zapale i chęci zmian – oczywiście na lepsze. Jedni marzą o hamaku, inni chcą stworzyć bezpieczne i przyjazne miejsce dla swoich zwierzęcych pupilów. Odwiedzimy m.in. Tomka, który chce zrobić żonie urodzinowy prezent w postaci aranżacji balkonu. Sami sprawdzicie, jaka będzie jej reakcja – mówi prowadząca Katarzyna Kusiak.

Prowadząca angażuje bohaterów odcinka na każdym etapie prac: pyta o ich potrzeby, zachęca do wspólnego wybrania się do centrum ogrodniczego, wyznacza właścicielom balkonów konkretne prace i zadania, przy okazji inspirując do działania także widzów. Program utrzymany jest w swobodnej, „domowej” atmosferze, ponieważ część zdjęć realizowana będzie w domu i ogrodzie prowadzących.

Katarzyna Kusiak jest dyplomowanym architektem krajobrazu znanym z programu „Home staging – mieszkania do sprzedania” w Domo+. W programie pomaga jej mąż Jerzy, który realizuje pomysły prowadzącej, robiąc meble i donice z drewna.

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum