Rekord oglądalności Domo+

108 tysięcy widzów obejrzało jeden z odcinków serii „Ucieczka na wieś” emitowanej 26 października w Domo+. Jest to rekordowy wynik w historii stacji.

W niedzielę, 26 października, Domo+ pokazało 10. odcinek programu „Ucieczka na wieś 7”. Seria prezentuje Brytyjczyków, którzy postanawiają porzucić miasto i kupić sobie dom na wsi. Pomaga im w tym prowadzący, który przedstawia kilka możliwych do zakupu nieruchomości. 108 tysięcy widzów to najlepszy wynik w historii kanału. Drugie miejsce w rankingu zajmuje również jeden z odcinków „Ucieczki na wieś” z oglądalnością na poziomie 103 tysięcy widzów.

- Rekord potwierdza to, co widzimy od dłuższego czasu – znaczny wzrost oglądalności Domo+. Od lutego 2014 widownia stacji powiększyła się aż o 50% - mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych nc+. - Cieszy nas także, że akurat ten program zyskał taką popularność. Nieprzypadkowo jesienią zaprezentowaliśmy widzom „Daleko od miasta”, nasz autorski, polski format o zbliżonej tematyce – dodaje Marta Szwakopf.

Oprócz „Ucieczki na wieś” w niedzielę do zestawienia dziesięciu najchętniej oglądanych programów Domo+ wszedł także „Home staging – mieszkania do sprzedania” – produkcja własna stacji (82 tysiące widzów). W niedzielę, 26 października udział kanału w rynku wyniósł 0,241%.

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum