Od designu w Sztokholmie po ogrody na Wyspach Brytyjskich. Nowości lutego w DOMO+

Skandynawski design, budynki przyszłości i przydomowe ogrody Wielkiej Brytanii – oto, co widzowie DOMO+, autorskiego kanału platformy nc+, zobaczą w premierach lutego. Stacja pokaże m.in. dokument „Stockholm Design” i nową serię „Pokochaj swój ogród”.

W lutym DOMO+ szczególnie przyjrzy się współczesnemu designowi w wydaniu skandynawskim, australijskim i futurystycznym. W piątek, 14 lutego o 22:30 stacja premierowo wyemituje dokument „Stockholm Design”. Co roku w Sztokholmie odbywa się Stockholm Design Week i Stockholm Furniture & Light Fair - specjalne wydarzenie, na które zjeżdżają najlepsi projektanci mebli i oświetlenia z całego świata. Twórcy filmu zabierają widzów za kulisy najważniejszego wydarzenia w świecie skandynawskiego designu, które odbyło się w 2012 roku. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się między 3 a 9 lutego. Z kolei w każdy poniedziałek lutego DOMO+ kontynuować będzie 3 sezon serii „Wielkie projekty: Australia”. Gospodarz programu, architekt Peter Maddison towarzyszy Australijczykom budującym własne domy. W trakcie realizacji wielomiesięcznych i bardzo wymagających przedsięwzięć widzowie przekonują się, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w stworzenie wymarzonego projektu. Stacja zaprezentuje także premierowe odcinki programów poruszających tematykę wystroju wnętrz, w tym: „Bezczelnie perfekcyjnego 6”, „Tajemnice kolorów 3” i „Stylistów wnętrz 2”.

W ramach przygotowań do wiosennego sezonu ogrodniczego, DOMO+ przygotowało premierę serii „Pokochaj swój ogród”. W 12 odcinkach popularny prezenter Alan Titchmarsh przygląda się przydomowym ogrodom zwykłych Brytyjczyków. Na ich przykładzie pokaże w jaki sposób widzowie mogą łatwo i z niskim nakładem środków zmienić swój ogródek w magiczne miejsce. Ogrodnicy znajdą tu praktyczne porady, ale również rozważania nad korzyściami z tego typu zakamarka.

Miłośnicy ogrodnictwa w lutym zobaczą również bijącą na Wyspach rekordy popularności serię „Gardeners’ World”. Jej piątą odsłonę stacja będzie nadal emitować w każdy poniedziałek, środę i piątek. Z Wielkiej Brytanii do francuskich ogrodów przeniesie widzów w swoim programie Monty Don. Ostatni odcinek „Francuskich ogrodów Monty’ego Dona” DOMO+ pokaże w piątek 7 lutego.

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum