DOMO+ pamięta o ogrodach

W styczniu DOMO+, autorski kanał platformy nc+, przygotował specjalną ramówkę dla miłośników ogrodów. Widzowie będą mogli obejrzeć premierowe odcinki popularnych serii: „Gardeners’ World” i „Francuskich ogrodów Monty’ego Dona”. Stacja przypomni również takie pozycje jak: „W 80 ogrodów dookoła świata” czy „Ogrodowa odyseja Costy”.

W piątek 17 stycznia DOMO+ przedstawi pierwszy odcinek najnowszego sezonu „Gardeners’ World”. Piąta seria kultowego brytyjskiego programu jest pełna nowych porad i inspiracji zarówno dla ogrodników-nowicjuszy, jak i doświadczonych miłośników zieleni. Słynny prezenter Monty Don wraz z Carol Klein, Joe Swift i Rachel de Thame pokazują, jak z łatwością przeobrazić zarośnięte chwastami pole w ogrodowy raj. Program jest jednym z pierwszych i jednocześnie najbardziej popularnych programów ogrodniczych wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze odcinki powstały w 1968 roku. Od tamtego czasu na serii wychowały się całe pokolenia ogrodników. W szczytowym okresie program na Wyspach oglądało blisko 5 milionów widzów.

Tydzień później, w piątek, 24 stycznia premierowo wystartują „Francuskie ogrody Monty’ego Dona”. Znany brytyjski ogrodnik w najnowszej serii pokaże, jakie tajemnice skrywają najsłynniejsze ogrody nad Sekwaną. Zaprezentuje miejsca, które królowie budowali specjalnie dla wybranek serca, ukaże nowoczesne chateau, a także odwiedzi ogrody podupadłe, choć równie interesujące. Monty Don przyjrzy się także wpływowi kulinariów i sztuki na kształt francuskich ogrodów.

Poza premierowymi pozycjami, DOMO+ przypomni widzom także inne programy poruszające temat ogrodnictwa. W poniedziałek, 6 stycznia o 16:05 stacja rozpocznie emisję serii „W 80 ogrodów dookoła świata”. Monty Don zabierze widzów w 10-odcinkową podróż po 80 najsłynniejszych i najbardziej interesujących ogrodach świata. W styczniu nie zabraknie także „Ogrodów w potrzebie”. Uznany irlandzki ogrodnik Eugene Higgins przy pomocy wolontariuszy zmienia zaniedbane i zapomniane skwery w majestatyczne i oszałamiające ogrody, które służą wszystkim okolicznym mieszkańcom. Z kolei w „Miejskim ogrodniku” Matt James spieszy z pomocą właścicielom zapuszczonych podwórek w Wielkiej Brytanii. Udowodni, że przy niewielkich nakładach finansowych i odrobinie pracy ich ogródki mogą stać się miejscem relaksu. Natomiast architekt krajobrazu Costa Georgiadis w swoim programie „Ogrodowa odyseja Costy” odbędzie szaloną podróż po wyjątkowych miejscach: historycznych ogrodach i nowoczesnych szklarniach.

PREMIERY STYCZNIA W DOMO+

GARDENERS’ WORLD: OD PIĄTKU, 17 STYCZNIA 2013, 20:55
FRANCUSKIE OGRODY MONTY’EGO DONA: OD PIĄTKU, 24 STYCZNIA, 22:30

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum