Laureaci Design & Fashion Film Festival

22 czerwca w ramach imprezy „Warsaw Fashion Street” odbył się „Design & Fashion Film Festival”, którego współorganizatorami byli telewizja DOMO+ i portal Sophisti.pl. Pierwszego dnia festiwal odwiedziło ponad 80 tys. osób – o połowę więcej niż w ubiegłym roku.

Konkurs „Design & Fashion Film Festival” promuje miejsca, zjawiska i talenty związane z modą, designem i urządzaniem wnętrz. Młodzi twórcy już od marca przesyłali swoje filmy, a kapituła konkursu przyznała cztery główne nagrody w kategoriach: moda, pasje, muzyka oraz design i sztuka.

W kategorii „pasje” pierwsze miejsce zdobył film „Landschaft+ ZWEI” Erdmana, Wojtańca i Piaskowskiego prezentujący ciepły lokal we Wrocławiu, który równie chętnie odwiedzają mieszkańcy Dolnego Śląska, co goście z zagranicy. Łukasz Bieniecki zwyciężył w dwóch kategoriach: „muzyka” i „sztuka i design”. „Rosa dla Babci” i „Jak powstaje ceramika” zachwyciły jurorów swoją prostotą i bezpośrednim przekazem. W kategorii „Moda” bezkonkurencyjny okazał się obraz Alicji Saar „Herzlich Willkomen SS”, który wpisuje się we współczesne filmy z kategorii fashion. Pośród wszystkich zgłoszonych filmów publiczność wybrała swojego faworyta. Najwięcej, bo ponad pół tysiąca głosów zebrała praca Kasnalki pt. „Teva”. Film zgłoszony w kategorii „Sztuka & Design” otrzymał nagrodę publiczności.

Filmy zaprezentowane 22 czerwca 2013 na Warsaw Fashion Street można już obejrzeć na stronie Sophisti.pl, a latem, w specjalnym reportażu, zostaną zaprezentowane w programie „Na tapecie” na DOMO+.

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum