DOMO+ odmienia polskie wnętrza. Rusza "Domowa odnowa".

W niedzielę, 30 września, startuje emisja najnowszej, autorskiej serii DOMO+ pt. „Domowa odnowa”, której bohaterami są widzowie stacji i ich mieszkania. Dzięki inspirującym pomysłom, fachowym poradom i sprawnie przeprowadzonym pracom remontowym eksperci stacji zapewnią efektowną metamorfozę nawet najtrudniejszym wnętrzom.

W serii DOMO+ zespół projektantów, architektów i stylistów udowodni jak szybko i niedrogo można nadać nowoczesny, atrakcyjny wygląd poszczególnym pomieszczeniom – pomysłowo urządzić niewielką łazienkę, rozwiązać problem nieustawnego pokoju dziecka czy wykreować estetyczny i funkcjonalny salon.

DOMO+ „dodaje inspiracji” – to idea przewodnia naszego kanału. Chcemy dostarczać praktycznych porad, sprawdzonych rozwiązań, ale też nowatorskich pomysłów, aby mieszkać ładniej i lepiej, bo to przekłada się na jakość życia. W „Domowej odnowie”, programie stworzonym specjalnie dla naszych widzów, i z ich udziałem, pokazujemy, że otoczenie ma znaczenie, a profesjonaliści DOMO+ udowadniają, jak niewielkim nakładem kosztów, można osiągnąć spektakularną metamorfozę każdego wnętrza - mówi Małgorzata Seck, Dyrektor kanału DOMO+.

Fachową ekipę „Domowej odnowy” tworzą: Justyna Smolec – architektka i dekoratorka wnętrz, Anna Trzepańska – stylistka i ekspertka od doboru tkanin oraz specjalista ds. technicznych - architekt Mateusz Trojanowski. Razem zaprezentują nowoczesne i ergonomiczne sposoby organizacji domowej przestrzeni, zaplanują i przeprowadzą niezbędne prace. Widzowie programu zobaczą m.in. jak pomysłowo rozwiązano problem brakującej wanny w niewielkiej łazience młodego małżeństwa, co zmieniono w zagraconym, audiofilskim salonie, a jak zaaranżowano pokój rocznej dziewczynki, gdzie dotąd dominował kolor… czarny. Ekipa ma tylko kilka dni na przeprowadzenie zmian w danym pomieszczeniu, a efekty są naprawdę zdumiewające.

Justyna Smolec - ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej. Jest autorką pokazowych loftów de Girarda w Żyrardowie i soft loftów Woronicza Qbik w Warszawie. Jako szef stylistów wiele lat związana była z miesięcznikiem „Dobre Wnętrze”. Ma na swoim koncie także projekty scenografii i kostiumów do spektakli, filmów i teledysków. Jej prace publikowane są w krajowych i zagranicznych magazynach wnętrzarskich. Prowadzi autorską pracownię projektowania wnętrz i architektury. Projektuje wnętrza domów, apartamentów oraz obiektów użyteczności publicznej: hoteli, spa, biur itp. W swoich pracach kieruje się zasadą zachowania równowagi kolorystycznej, materiałowej i stylistycznej.

Anna Trzepańska – dekoratorka, z wykształcenia plastyk, specjalistka od doboru tkanin, dodatków i ergonomicznych rozwiązań. Ukończyła Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej ze specjalnością grafika i malarstwo. Autorka wielu wystaw, laureatka konkursu „Inna Rzeczywistość” Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej. Pracowała jako wizażystka i styliska sesji zdjęciowych w wydawnictwie Marquard. Związana z produkcją filmową, zajmuje się także charakteryzacją, malarstwem na jedwabiu i kontynuuje studia w tym kierunku.

Mateusz Trojanowski – ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Poznańskiej, członek Izby Architektów RP. Laureat nagrody SARP na projekt urbanistyczny Traktu Królewskiego w Poznaniu. Współautor projektów Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz wnętrza do stacji Metra "Plac Wilsona". Zrealizował kilkadziesiąt projektów rezydencji i domów w Poznaniu, Warszawie i na Dolnym Śląsku. Od 10 lat ma własną pracownię architektoniczną oraz prowadzi z żoną w zrewitalizowanym XVII-wiecznym siedlisku pensjonat "Polna Zdrój".

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum