DOMO+ bije rekordy oglądalności, hitem jest autorska produkcja "hotelove"

W tygodniu od 16 do 22 lipca DOMO+ osiągnęło najlepszy wynik oglądalności w historii kanału. Udziały w grupie 16-49 wzrosły o blisko 500% w porównaniu do analogicznego okresu w 2011 roku. Hitem lata okazały się premierowe emisje autorskiej serii „hotelove”. Jesienną lokomotywą stacji będzie kolejna produkcja własna „Domowa odnowa”.

Kanał DOMO+ jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się kanałów w Polsce. Widownia stacji w 2012 urosła średnio o ponad 400% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Stacja plasuje się na drugim miejscu, tuż po telewizji informacyjnej, w rankingu kanałów najchętniej oglądanych przez kadrę menadżerską*.

- Nowa strategia DOMO+, która powstała w oparciu o wyniki badań wśród widzów, jest skuteczna i przynosi wymierne efekty. Według respondentów najbardziej pożądane są programy lifestyle’owe dostarczające inspiracji, pokazujące nowe, ciekawe rozwiązania. I właśnie takie znajdują w ofercie DOMO+. Spełniając oczekiwania konsumentów nie tylko dobieramy najlepsze, światowe produkcje licencjonowane, ale przede wszystkim tworzymy własne, autorskie serie dopasowane do gustów polskiego widza – mówi Anna Gołębicka, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Kanałów Tematycznych Spółki CANAL+ Cyfrowy.

Rekordowy wzrost wyników oglądalności odnotowano w maju br. -udział w grupie 16-49 wzrósł o ponad 1000%, a w grupie 4+ o 700%. Z kolei w ujęciu tygodniowym, rekord oglądalności od początku istnienia DOMO+ padł w okresie od 16 do 22 lipca 2012. Udziały w grupie 16-49 wyniosły 0,28%, a w grupie 4+ 0,17%, co stanowi w porównaniu z 29 tygodniem 2011 roku wzrosty - odpowiednio o prawie 500% i ponad 200%. Również wcześniejszy tydzień lipca w zestawieniu z analogicznym okresem w 2011 miał bardzo dobre wyniki, w grupie 16-49 udziały wyniosły 0,17% (wzrost o prawie 700%), a w grupie 4+ 0,15% (wzrost o prawie 750%).

- Wzrost oglądalności DOMO+ w lipcu zawdzięczamy m.in. najnowszej, autorskiej serii „hotelove”, w której Dorota Szelągowska zabiera widzów w podróż po najciekawszych i najpiękniejszych hotelach w Polsce. „hotelove” znalazł się w top 5 najchętniej oglądanych programów stacji - mówi Małgorzata Seck, Dyrektor kanału DOMO+. - Hitem ramówki jesiennej będzie nowa seria o metamorfozach wnętrz - „Domowa odnowa” – dodaje Seck.

Bohaterami nowego programu DOMO+ będą widzowie stacji i ich mieszkania. W każdym odcinku „Domowej odnowy” eksperci DOMO+ doradzą jak pomysłowo, szybko i niedrogo nadać poszczególnym pomieszczeniom atrakcyjny wygląd. Fachowy zespół: Justyna Smolec – architektka i projektantka wnętrz, Anna Trzepańska – stylistka, specjalistka od doboru tkanin, dodatków i ergonomicznych rozwiązań oraz Tomek Pągowski - "złota rączka" DOMO+ i szef ekipy remontowej, zaplanuje i przeprowadzi niezbędne prace, które zamienią zaniedbaną łazienkę, nieustawną kuchnię czy źle urządzony pokój dziecka w estetyczne i funkcjonalne wnętrza.

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum