20 września startuje Domo - nowy kanał temayczny spółki CANAL+ Cyfrowy

Pierwszy polski kanał tematyczny przedstawiający inspiracje dla domu i ogrodu – Domo rusza 20 września. Producentem i nadawcą kanału jest spółka CANAL+ Cyfrowy.

„Domo to okno na świat designu i architektury, furtka do najpiękniejszych ogrodów świata” – mówi Małgorzata Seck, Dyrektor Zarządzająca stacji. Domo to propozycja dla osób, które budują lub wykańczają dom, remontują i urządzają mieszkanie, majsterkują i cenią piękno otoczenia. Grupa docelowa stacji to kobiety i mężczyźni 20+.

Na program nadawany w godzinach 7.00-1.00 składają się serie poradnikowe, filmy dokumentalne, programy rozrywkowe i reality oraz filmy i serie fabularne, których tematem przewodnim jest architektura, design i ogrodnictwo. W ramówce znajdą się licencjonowane programy najlepszych dystrybutorów i producentów z całego świata. Domo zaproponuje też dwa polskie formaty realizowane z udziałem partnera stacji – Leroy Merlin Polska. „Dom z pomysłem”, autorstwa Maryli Musidłowskiej, specjalistki od aranżacji wnętrz, pokaże polskie wnętrza zrodzone z pasji, zainspiruje i doradzi. Program poradnikowy „Samowkręt”, prowadzony przez Tomka Pągowskiego, pomoże widzom samodzielnie wykończyć dom i zadbać o ogród. Uzupełnieniem anteny Domo będzie strona internetowa www.domo.pl.

Domo stawia na nowoczesność, która dziś nieodłącznie wiąże się z ekologią. Drugi ważny fundament stacji to zainteresowanie polskim wzornictwem. Już na starcie kanał nawiązał współpracę ze studiem projektowym MOHO Magdy Lubińskiej i Michała Biernackiego, zdobywców licznych międzynarodowych nagród branży wnętrzarskiej, w tym pierwszych w historii polskich laureatów Oscara designu – Red Dot Design Award 2008.

Autorem nazwy i logotypu Domo jest agencja MAMASTUDIO, odpowiedzialna także za kreację kampanii marketingowej wprowadzającej kanał na rynek. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy MPG, zaś sprzedażą czasu reklamowego zajmie się dom sprzedaży ATMedia. W momencie startu kanał Domo dostępny będzie na platformie cyfrowej CYFRA+ w pakiecie podstawowym i w wybranych sieciach kablowych.

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. to operator platformy cyfrowej CYFRA+, a także nadawca kanałów telewizyjnych dystrybuowanych w ponad 350 sieciach telewizji kablowej: CANAL+, CANAL+ Film/CANAL+ Film HD, CANAL+ Sport/CANAL+ Sport HD, serwisu CANAL+ Sport2 oraz kanałów ale kino!, ZigZap/Hyper, MiniMini, PLANETE, Kuchnia.tv i Domo. Multipakiet CANAL+ (CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+Film HD, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport HD, CANAL+ Sport2) jest dostępny także jako samodzielna oferta niezależnie od oferty CYFRY+. Firma ma pozycję lidera na rynku praw telewizyjnych, rozbudowuje bazę abonencką oraz wprowadza usługi w oparciu o nowe technologie, takie jak DSL, HDTV, PVR czy VoD.

UDOSTĘPNIJ:

Archiwum