Seria dokumentalna, Kanada, 1996-2008, 26x25

Modelowe domy

Seria dokumentalna prezentująca najbardziej unikatowe i innowacyjne domy. Dzięki niej można zobaczyć najpiękniejsze rezydencje świata. "Modelowe domy" to fascynująca opowieść o projektowaniu i budynkach autorstwa najlepszych architektów.

W programie można zobaczyć oryginalne rozwiązania wykorzystane w domach wszelkiej wielkości i kształtów, od najmniejszych po największe. Twórcy serii dokonują również przeglądu epok i stylów architektonicznych, które odcisnęły na projektowaniu największe piętno. Widzowie mogą zobaczyć domy budowane metodami wykorzystywanymi przez pierwszych osadników przybyłych do Ameryki Północnej. Nie brakuje także przykładów rodem z epoki wiktoriańskiej, reprezentujących modernizm czy styl new age.

Każdy odcinek to prezentacja trzech wybranych domów. Architekci bezpośrednio zaangażowani w ich projektowanie lub odnawianie odkrywają przed widzami sekrety tych cudownych miejsc. Ekspercki komentarz pozwala na zapoznanie się ze szczegółami natury technicznej. W pierwszym odcinku serii pokazano charakterystyczne budownictwo pierwszych osadników w Kanadzie, historyczny dom w Normandii oraz dom w stylu wiktoriańskim.

UDOSTĘPNIJ: