Seria poradnikowa, USA, 2007, 20 x 30

Mieszkanie jak ubranie 2

Większość kobiet z łatwością potrafi dobrać strój, w którym wygląda dobrze i czuje się świetnie. Ale dokonywanie wyborów dotyczących stylów we wnętrzach to zupełnie inny temat, z którym nie zawsze sobie radzą nawet najlepiej ubrane osoby.

W drugiej serii "Mieszkanie jak ubranie" projektant wnętrz Thom Filicia wspina się na kolejny stopień wtajemniczenia w designie: projektując wnętrza swoich klientek inspiruje się zawartością ich szaf. W tym trudnym zadaniu pomaga mu stylistka Erika Martin. Wspólnie zmagają się z urządzonymi bez pomysłu pokojami, pomagając przeobrazić je w piękne i oryginalne przestrzenie, które odzwierciedlają styl i osobowość ich właścicieli. Widzowie programu przekonają się, jak bardzo inspirująca może być zawartość ich szaf.

Kiedy Thom Filicia dostał propozycję poprowadzenia programu "Mieszkanie jak ubranie" był zachwycony pomysłem. "Jestem podekscytowany faktem, że zaproszono mnie do poprowadzenia tego programu. Bardzo podoba mi się pomysł łączenia stylu ubierania się z wystrojem wnętrz danej osoby. Daje to możliwość stworzenia bardzo osobistej przestrzeni, która jest dopasowana do charakteru i stylu konkretnej osoby."

W każdym odcinku Thom i Erika spotykają się z inną osobą, która chciałaby zmienić swój dom. Najpierw oglądają pomieszczenie, które ma zostać zmienione. Potem oglądają szafę i rozmawiają z jej właścicielką, aby poznać jej oczekiwania. Następnie przygotowują plan działania - analizują elementy garderoby, które mają posłużyć za inspirację w metamorfozie pomieszczenia, i próbują na ich podstawie dowiedzieć się jak najwięcej o właścicielce. Potem wybierają kolory i meble, aby urzeczywistnić swoją wizję, i w końcu pozostaje tylko prezentacja uzyskanego efektu domownikom. Czy projektantom uda się ich zachwycić, czy też ich praca okaże się całkowitą porażką?

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE Mieszkanie jak ubranie Mieszkanie jak ubranie