Małe i wspaniałe

Małe i wspaniałe

Architekt George Clarke pokazuje bardzo małe domy i inne przestrzenie mieszkalne w Wielkiej Brytanii. Pomysłowe, inspirujące, funkcjonalne i unikatowe.

Ta seria udowadnia, że pomysłowość ludzka nie zna granic, a na maleńkim metrażu można sobie stworzyć wygodne miejsce do życia. Nie trzeba brać wielkich kredytów czy miesiącami doglądać budowy. Można żyć inaczej. Minimalizm, fantazja i umiłowanie niezależności – to łączy bohaterów programu.

Dom albo mały domek to oczywiste, ale nie jedyne miejsca do życia. Równie dobrze może to być kamper, autobus, barka, łódź kabinowa, kontener towarowy, ziemianka, a nawet niewielki samolot. Zaadaptowanie ich na cele mieszkalne wymaga wyobraźni i sporo pracy, ale za to koszy są niewielkie. Naprawdę małą przestrzeń trzeba dobrze przemyśleć i urządzić, żeby zmieścić na niej wszystko, co konieczne, i nie potykać się o sprzęty. Doskonale sprawdzają się wielofunkcyjne i składane meble, np. siedzisko, które jednocześnie jest pojemnikiem do przechowywania rzeczy. Jednak funkcjonalizm to nie wszystko. Dla bohaterów programu ważny jest też indywidualizm i własny styl. Dlatego ich domy są niepowtarzalne, urządzone z fantazją, często niemal bajkowe. Ogląda się je z przyjemnością, a jednocześnie mogą być źródłem inspiracji.   

Serie: