seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2002, 8x30

Jak być ogrodnikiem

Bądźmy szczerzy - uprawianie ogrodu może być trochę zniechęcające. Wszystkie te pasożyty i robaki, które tylko czekają, żeby pożreć młode listki i kwiatki... Jak to możliwe, że niektórzy mają tak piękne ogrody?

Pierwsza seria "Jak być ogrodnikiem" udowadnia, że posiadanie pięknego ogrodu wcale nie jest takie trudne, że to nie magia, a jedynie zdrowy rozsądek i trochę pracy. Gospodarz programu, Alan Titchmarsh, pokazuje, jak nie wpaść w ogrodowe pułapki i jak zadbać o przydomową zieleń. W kolejnych odcinkach, krok po kroku Alan tłumaczy, jak istotną rolę w uprawie roślin odgrywa gleba, nasłonecznienie i odpowiednie nawadnianie, pokazuje, że nawet najbardziej zaniedbany ogród w trzy miesiące może zakwitnąć feerią barw dzięki garści nasion i odrobinie uczucia, które włożymy w pielęgnację zieleni. Przydomowe ogrody mogą teraz przez cały rok zachwycać kolorami, wystarczy wiedzieć, jakie rośliny posadzić, jakich użyć nasion, jakich bulw i cebulek. Widzowie dowiedzą się, jakie choroby mogą dręczyć ich ulubione kwiaty, krzewy i co może być ich przyczyną, no i oczywiście jak je zwalczać. W ogrodzie warto wygospodarować też miejsce na kilka grządek, aby uprawiać własne warzywa, które potem z przyjemnością można podać na letnią kolację. W programie nie zabraknie praktycznych rad dotyczących zakładania kompostownika, koszenia trawników, przycinania krzewów czy zabezpieczania roślin przed zimnem.

"Jak być ogrodnikiem" to doskonały kurs dla początkujących ogrodników, którzy bardzo chcieliby mieć piękny ogród, ale nie wiedzą, jak to zrobić.

Alan Titchmarsh urodził się i wychował w hrabstwie Yorkshire, gdzie od najmłodszych lat zajmował się roślinami w ogrodzie swoich rodziców. Po ukończeniu szkoły ogrodniczej pracował jako dziennikarz pisząc do magazynów o tematyce ogrodniczej. Jest autorem prawie 40 książek, wśród których znalazły się zarówno poradniki o uprawie zieleni, jak powieści. Wszystkie były w Wielkiej Brytanii bestsellerami. Jego przygoda z telewizją BBC zaczęła się w 1983 roku, przez 7 następnych lat stał się niekwestionowaną gwiazdą i autorytetem dla wielu Brytyjczyków.

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE Jak być ogrodnikiem Jak być ogrodnikiem