seria dokumentalna, Polska, 2012, 12 x 26

hotelove

W serii dokumentalnej DOMO+ Dorota Szelągowska ocenia najciekawsze polskie hotele - artystyczne, designerskie, elitarne czy awangardowe i udowadnia, że w Polsce są miejsca do odpoczynku, z których możemy być naprawdę dumni.

Dorota Szelągowska i jej towarzysze wcielają się w rolę gości hotelowych. Sprawdzają czy dane miejsce jest odpowiednie np. na szalony wieczór panieński z koleżankami, romantyczną rocznicę ślubu, weekendowe zakupy z przyjacielem-gejem czy rodzinny wyjazd z małymi dziećmi.

Podczas krótkiego pobytu Dorota ocenia wystrój łazienki, widok z okna czy czystość pokoju, ale też smak dań w restauracji, różnorodność drinków w barze. Zwraca uwagę na funkcjonalność i pozornie drobne szczegóły, takie jak pojemność szafy, wygodny materac, miejsce na bagaże i dostęp do internetu. Nie zadowala się informacjami z folderów reklamowych i tymi pochodzącymi od właścicieli hoteli, tylko sama uważnie sprawdza ofertę room service'u, SPA czy udogodnienia dla gości ze zwierzętami oraz usługi dodatkowe jak np. niania.

Każdy odcinek "hotelove" będzie poświęcony jednemu, niezwykłemu miejscu. W serii zaprezentowane zostaną m.in. słynny już od międzywojnia hotel Monopol w Katowicach czy luksusowy The Granary La Suite we Wrocławiu. Dorota przyjrzy się komfortowemu Hiltonowi w Gdańsku, hotelowi Staremu w Krakowie - zdobywcy tytułu "najpiękniejszego hotelowego wnętrza w Europie" czy awangardowemu Blow Up Hall w Poznaniu.

W programie po raz pierwszy zostaną przyznane nagrody "+" - telewizji DOMO+ w kategorii najpiękniejsze hotele w Polsce.

Dorota Szelągowska jest dziennikarką, projektantką wnętrz oraz scenarzystką ("Moja krew", "Taniec z gwiazdami" TVN). Jest gospodynią popularnego programu "Dach na gwiazdami" na antenie DOMO+. Prowadziła również m.in. "Rower Błażeja" oraz "Dietosferę" - program emitowany na antenie kuchni+. Za napisaną wspólnie z matką, Katarzyną Grocholą, książkę pt. "Makatka" została uhonorowana "Różą Gali 2011".

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE hotelove hotelove

Wideo i zdjęcia: