⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Home staging

Home staging

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu? Zobacz pierwszy polski program o home stagingu, prowadzony przez specjalistkę, Marię Semczyszyn.

Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, pomaga właścicielom mieszkań i domów odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk ze sprzedaży lub wynajmu. W każdym odcinku przedstawiona jest jedna nieruchomość i jej właściciele, którzy potrzebują pomocy profesjonalisty. Podejmowane dotąd samodzielne próby sprzedania np. mieszkania za korzystną cenę lub znalezienia odpowiedniego najemcy nie przyniosły rezultatu. Z różnych względów nieruchomość nie przyciągnęła klientów, choć ogłaszana jest od miesięcy, a właściciele już zeszli z ceny. Co zrobić, by nasza oferta zyskała na atrakcyjności i wzbudziła zainteresowanie potencjalnych kupców? Od tego właśnie jest home staging.   

Home staging to angielski termin oznaczający przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Chodzi o to, by nasze mieszkanie spodobało się jak największej liczbie klientów, szybko znalazło nabywcę i uzyskało jak najwyższą cenę. W tym celu trzeba je przede wszystkim wysprzątać, odświeżyć i urządzić w neutralnym i stonowanym stylu, akceptowalnym dla szerokiego grona osób. Trzeba stworzyć wrażenie dużej, jasnej, zachęcającej przestrzeni, miłej dla oka, wygodnej i funkcjonalnej. Konieczne jest naprawienie wszelkich usterek technicznych i pozbycie się sfatygowanych mebli i dodatków, które niepotrzebnie zagracają wnętrze i zmniejszają je optycznie. Brudne ściany, zakurzone zasłony, poprzecierane wykładziny, poplamione kanapy i cieknące krany tworzą przygnębiające wrażenie i skutecznie odstraszają klientów.

Z pomocą zawodowego  home stagera można w krótkim czasie i niewielkim kosztem zmienić ponure i odpychające wnętrze w miejsce, które już na pierwszy rzut oka spodoba się niemal każdemu. Taka inwestycja szybko się zwróci, gdyż dzięki niej uzyskamy wyższą cenę i nieruchomość szybko znajdzie nabywcę lub najemcę. Jak działają profesjonaliści i jaki efekt można z nimi osiągnąć, pokazuje Maria Semczyszyn na antenie Domo+.

 

 

 

 

Serie:

Wideo i zdjęcia: