Gardeners' World: Późne lato, wczesna jesień
seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2011, 60

Gardeners' World: Późne lato, wczesna jesień

Późnym latem wiosenne oblicze ogrodu należy już do przeszłości. Przebiśniegi, ciemierniki, szachownice zrobiły, co trzeba. Co zrobić, by dodać ogrodowi blasku wczesną jesienią? W specjalnym odcinku "Gardeners' World" prowadzący odpowiedzą na to oraz wiele innych pytań.

Program jest pełen porad i inspiracji zarówno dla ogrodników-nowicjuszy, jak i doświadczonych miłośników zieleni. Ogród, ogródek czy kuchenny parapet - każde miejsce jest dobre, aby posadzić kwiatki, zioła i wszelkie inne rośliny. To nic trudnego, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić!

Każdy ogród może pięknie wyglądać i być miejscem odpoczynku i zabawy dla całej rodziny. Niektórzy zniechęcają się myśląc, że nie mają doświadczenia, lub że ich budżet jest zbyt mały, by wprowadzić zmiany w swoim ogrodzie. Wszystko to przestaje mieć znaczenie, gdy z pomocą przychodzi ekipa ogrodników z programu "Gardeners' World". W odcinku dotyczącym późnego lata i wczesnej jesieni widzowie zobaczą jak Monty Don wraz z Johnem, Carol i Rachel przygotowują ogrody do ich jesiennego życia. Odwiedzą m.in. Glebe Cottage i Waltham Place oraz Cothay Manor.

Prowadzący pokazują, jak z łatwością przeobrazić zarośnięte chwastami pole w ogrodowy raj. W programie nie brakuje informacji o uprawie kwiatów i warzyw oraz praktycznych wskazówek, które pomogą początkującym ogrodnikom odnaleźć się między grządkami. Specjaliści zdradzają, od czego należy zacząć prace i na co zwrócić szczególną uwagę. Gospodarze programu zachęcają również do uprawy własnych warzyw i owoców.

"Gardeners' World" jest jednym z pierwszych i jednocześnie najbardziej popularnych programów ogrodniczych wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze odcinki powstały w 1968 roku, przez kolejne lata kręcono kolejne części, na których wychowały się całe pokolenia ogrodników. W połowie lat 90. każdy odcinek oglądało blisko 5 milionów widzów.

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE Gardeners' World Gardeners' World

Prowadzący

Monty Don

Brytyjski prezenter telewizyjny i pisarz, specjalista i samouk w dziedzinie... więcej »