seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2009, 10 x 30

Gardeners' World 2

Porady i inspiracje dla wszystkich, którzy lubią zajmować się ogrodem. Ogród, ogródek czy kuchenny parapet - każde miejsce jest dobre, aby posadzić kwiatki, zioła i wszelkie inne rośliny. To nic trudnego, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić!

Każdy ogród może pięknie wyglądać i być miejscem odpoczynku i zabawy dla całej rodziny. Niektórzy zniechęcają się myśląc, że nie mają doświadczenia, lub że ich budżet jest zbyt mały, by wprowadzić zmiany w swoim ogrodzie. Wszystko to przestaje mieć znaczenie, gdy z pomocą przychodzi ekipa ogrodników z programu "Gardeners' World". Joe, Carol, Toby i Alys pokazują, jak z łatwością przeobrazić zarośnięte chwastami pole w ogrodowy raj. W programie nie brakuje informacji o uprawie kwiatów i warzyw oraz praktycznych wskazówek, które pomogą początkującym ogrodnikom odnaleźć się między grządkami. Specjaliści zdradzają, od czego należy zacząć prace, jakie kwiaty posadzić wiosną, jak obchodzić się z cebulkami i jak zbudować kompostownik. Gospodarze programu zachęcają również do uprawy własnych warzyw i owoców - w tym celu przemieszczają się specjalną ciężarówką po całym kraju rozdając nasiona. Eksperci nie zapominają o finansach ogrodników, dzielą się mnóstwem porad, które pomogą zaoszczędzić parę groszy...

"Gardeners' Word" jest jednym z pierwszych i jednocześnie najbardziej popularnych programów ogrodniczych wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze odcinki powstały w 1968 roku, przez kolejne lata kręcono kolejne części, na których wychowały się całe pokolenia ogrodników. W połowie lat 90-tych każdy odcinek programu oglądało blisko 5 mln. widzów.

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE Gardeners' World Gardeners' World

Prowadzący

Monty Don

Brytyjski prezenter telewizyjny i pisarz, specjalista i samouk w dziedzinie... więcej »